STM8S103K3,St-link: Čtení STM8 přes SWIM-Device is protected

zdravím, prosím nenašel by se zde někdo, kdo by mi mohl pomoci s načtením obsahu z STM8S103K3 pŕes SWIM, nejsem programátor, tedy prosím o trpělivost:-)? Mám St-link, kterým jsem se snažil načíst STM8 z jednoho přístroje, který má vyvedený Swim kontakty. Použil jsem ST Visual Programmer, zapojil a dal Read- Current tab a v zápěti mi vyskočí hláška " The Device is protected". Pochopil jsem, že bude nastavena zeřejmě ochrana proti čtení a zápisu, ale nevím co s tím. Děkuji za pomoc pokud vůbec nějaká existuje.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "čtení STM8 přes SWIM (device is protected) Prosím pomoc"

S ochranou proti čtení nic, leda tak vymazat a nahrát něčím jiným.

Ta ochrana je tam presne proti podobnym chytrolinom. Dusevne vlastnictvo sa da chvalabohu chranit aj na hw urovni. Na druhej strane mnohych “generatorov” dusevneho vlastnictva by bolo vhodne za ich vytvor skor za usi vytahat. :slight_smile:

Leda odbrousit a podívat se na to na chipu :slight_smile:

Jako třeba vzít Avomet a měřit náboj jednotlivých buněk? :slight_smile: Ale ono by vlastně stačilo jen přerušit ten správný signál informující o uzamknutí. Jen otázka který, modrý nebo červený?

Je potřeba vzít pár běžně dostupných maličkostí, jako třeba dýmavou kyselinu dusičnou, elektronový mikroskop a ještě pár srand navíc, a pak taky mít pár informací, které se běžně píšou na každém druhém blogu… Stačí jen chvilku posurfovat :smiley:

A nebo poslat číňanům, oni pak pošlou za malé kapesné zpátky zdroják (a nebo pohled :smiley: )

No a ten bude samozrejme plne okomentovany v C, alebo v C++ vratane navrhov roznych funkcnych modifikacii. :slight_smile:

Viděl jsem čínský zdroják s komentáři - a ten bych teda upravovat nechtěl, protože to byly samé čínské obrázky. :smiley:

pokud by to bylo v elektronické formě tak by si s tím google translator poradil