umí PRESTO JTAG pro Atmel ATmega64 ?

Ahoj

Situace:
Doteraz jsem programoval jenom PIC 12xxx,16xxx v assembleru (MPLAB)
Chtěl bych (a vzhledem k diplomové práci i musím) přejít na “C” a už chci opustit PIC a přejít na AVR.

Mám programátor PRESTO, výukovou desku PVK40 s doplňkem AVR4PVK - tj. ATMEGA64 16AU.

  1. Známý mi říkal, ať určitě využiju JTAG, že mu to velmi pomohlo. Na stránkách asixu v tomto dokumentu jedla.kx.cz/programovaniAVR/JTAG/JTAG.php - JTAG ICE.
    Na googlu jsem nikde nenašel nějaké jednoznačné potvrzení, že přes presto to v AVR studiu jde

  2. Abych si ujasnil celý řetězec. V codevisionu nebo winavr napíšu program v “C” - přeložím jej. Přepnu se do avr studia - nahraju program do mcu a začnu krokovat přes JTAG. Nebo je to jinak?

  3. Jaké SW vybavení využít? AVR studio + codevision , nebo winavr. Ještě jsem nedělal v ničem, takže jsem zcela nezatížen “věděním” a tak kdyby mi někdo doporučil co je lepší - jestli codevision nebo winavr

Sorry za možná trochu blbé dotazy, ale potřebuju nějak nastartovat a potom už se budu hrát

Děkuji za odpovědi

Odpovědi neznám, tak se omlouvám za off topic, jen bych vsunul svůj názor. HW krokování jsem nikdy nevyužíval (přestože bych měl možnosti, např. u cortexů, ale i ve Windows ho potřebuji málokdy), vždy využívám spíš jiné prostředky. Často se krokováním ani nedá chyba nalézt, kvůli velkému toku dat a operací. Nové zařízení začínám vždy s LED - nejdříve jednoduché rozsvícení LED, pak blikání se softwarovým intervalem, pak blikání s přerušením - a jak běží taková indikace, tak už je vyhráno. Vždy se dají najít způsoby jak modifikovat program, aby indikoval svůj stav buď přes LED (např. počty zablikání) nebo LCD displej nebo COM port. Když si člověk navykne používat krokování programu, tak se toho zlozvyku těžko zbavuje a pak má problémy s metodikou hledání složitějších chyb.

Jtag využít můžeš, ale s prestem pouze jako programátor nikoli debuger.

Najdi si program Isis Proteus, celkem dobrý na simulace s uProc.