Napájení dvou základních desek PC pomocí jednoho zdroje PSU

Ahoj,
stavíme teď jeden počítačový server z klasických (neserverových) komponent. Server bude trochu specifický v tom, že v jediné počítačové skříni budou dva počítače, tzn. i dvě základní desky (case je samozřejmě ubastlená). Máme k dispozici velice kvalitní a výkonný počítačový zdroj Corsair AX1200 (1200W). Do skříně bude možné dát dva zdroje, ale vážně uvažujeme o tom, že tam necháme jen tento jediný a budeme jím napájet obě desky. Nadrátovat to není problém. Prostě jen ustřihnu kabel s ATX konektorem ze starého nefunkčního zdroje a připájím ho ke kabelu od zdroje Corsair AX1200.

No jo, ale jak se to pak bude chovat? Ví o tom prosím někdo něco?

Moje představa je taková, že když jeden z počítačů normálně softwarově vypnu, tak operační systém vydá pokyn k power-down, základní deska vyšle signál (logickou jedničku nebo nulu, teď nevím, ale myslím, že nulu - GND) do pinu číslo 16 jménem „Power on“ na 24-pinovém ATX12V konektoru **a tím pádem to shodí i druhý počítač, což je samozřejmě špatně. **Nebo se mýlím a bude to fungovat jinak. Má případně někdo z Vás, prosím, nápad, jak to uvést do chodu?

A ještě jedna poznámka. Předpokládám, že ATX konektor je jen napájecí konektor, tzn. je to jen velká zásuvka s různými úrovněmi napětí. Říkám to správně? Protože pokud je některý pin komunikační (pro nějakou jednoduchou výměnu signálů - dat), nebo motherboard posílá nějakou zpětnou vazbu, tak mi je jasné, že jsem v koncích a nepůjde to udělat.

Předem dík za každou radu.
Mirek Lepil

Asi by mohlo fungovat vypínací signály /PS_ON (pin 16) z obou desek sloučit přes 2 diody (zdroj se zapíná uvedením /PS_ON do nuly) - tak by se zdroj vypnul jen pokud by o to zažádaly obě desky. Napětí sice bude kolem 1V, ale to by mohlo na logickou nulu stačit.

Myslím si že jiná komunikace tam nikde chodit nebude, jedině signál PWR_OK (pin 8 ) o správné úrovni napětí.