ATmega48 PWLAN: Převodník USB-UART koliduje s Nano SocketLAN

Ahojte, mám takový problém, potřebuji zprovoznit modul “PWLAN-1” od Pandatronu, tudíž jsem nahrál veb.stránky do “Nano SocketLAN”
přes “převodník PU232F - USB-UART” což je v pořádku. Když chci ale nahrát modul s “ATmega48” přes “MiniProg – Univerzální programátor AVRasp” přeruší se mě komunikace s “Nano SocketLAN” kterou potom musím zase obnovit přes “převodník PU232F - USB-UART” a ten prý
koliduje se seriovou komunikací “Nano SocketLAN” a “ATmega48”.
Zdá se mě že program do ATmega asi ani nenahraji? nebo se zruší při následném připojení přes PU232F ?
Nevíte co dělám špatně? Jak se dá nakonfigurovat “PWLAN-1” respektive “Nano SocketLAN” aby se při připojení napájení
sám povolil web.server (AT+iwww) ?
Dále nevím jak nahrát eventuálně stránky přes USB piny na “PWLAN-1” když připojím jen kabel USB zařizení se vůbec nenajde.
Děkuji Kuna

:question:

:arrow_right: administrator: přesunuto z "ARM"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "ATmega48+Nano SocketLAN"

Nevím, jestli jsem pochopil správně tvůj problém. S Nano SocketLAN jsem cosi dělal a zjistil jsem neblahou zkušenost, že u něj nelze komunikovat po seriovém rozhraní a USB současně. Lze nastavit automatické přepínání tak, že je aktivní ten port, na který se prvně vyšle nějaký AT povel.
Na adrese spezial.cz/connectone/connec … modul.html najdeš další informace a odkazy i na výrobce.
Osobně jsem z ConnectOne zklamaný a raději používám dražší Lantronix.

Díky, no já se potýkám s tím že po seriovém rozhraní komunikuje Nano SocketLAN s ATmega48 a tím pádem koliduje se seriovým připojením pro nastavení a nevím jak se připojit přes USB (DDM, DDP), když připojím jen kabel USB zařizení se vůbec nenajde.
Kuna

Tenhle problém jsem měl taky. Myslel jsem si, že po sériové lince půjdou data, zatímco USB budu mít pro konfiguraci. To jednoduše nelze!
Nakonec jsem to vyřešil šalamounsky. Když tam zapojím USB, objeví se na konektoru 5V a tím resetuji Nano SocketLAN. Po resetu pak komunikuje s USB.
V tvém případě bys musel trvale držet reset u ATmega48, aby nezačal komunikovet s Nano SocketLAN.