Náhrada starého reléového zařízení sledující stav kontaktu

Chtěl bych inovovat staré releové zařízení sledující stav kontaktu něčím modernějším a hlavně menším. Nakreslil jsem schema pro AT8 jestli by to byl schopen pokrýt svými vstupy a výstupy.
Mělo by to pracovat následovně.

např. sepne spínač S1-rozsvítí se všechny LED kromě D1, sepnutí jakéhokoliv dalšího spínače již nemá vliv.
S1 rozepne -všechny Led zhasnou
obdobně
např. sepne S6 - rozsvítí se všechny Led kromě D6, sepnutí jakéhokoliv dalšího spínače již nemá vliv.
S6 rozepne -všechny Led zhasnou
např. sepne S9 - rozsvítí se všechny Led kromě D9, sepnutí jakéhokoliv dalšího spínače již nemá vliv.
S9 rozepne -všechny Led zhasnou
Nemělo by jít nikdy více spínačů naráz, a když tak rozhoduje ten první sepnutý.
takto je to stejné u všech spínačů.
Sám to naprogramovat neumím, jsem ze staré školy, ale nahrání do obvodu bych zvládl.
Tak touto cestou hledám někoho ochotného pomoci za nějakou odměnu.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “program do ATMEGA 8”
TEST CONTACT.pdf (11.7 KB)

Ještě bych vstup RESET připojil přez 47k na napájecí nepětí.
vytvořit program by nebyl asi žádný problém.

ještě bych ošetřil zákmity kondíkama(tak max 100n), protože delay pro čekací smyčky žere strašně moc paměti a mega8 jí moc nemá :slight_smile:. Jiank pokud si nikoho nesehnal napiš mi. odstraněno

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazal jsem emailovou adresu. Není zakázáno zveřejňovat kontaktní údaje, je zakázáno žádat o soukromou pomoc, kterou nemohou využít ostatní čtenáři fóra.

Zdravím, neměl jsem dnes večer co napráci tak sem si trošku zaasembleroval protože ten prográmek je jednoduchý, zasílám HEX soubor, který můžete vyzkoušet. Ve vašem zapojení bych ještě dal na RESET odpor 10k proti napájecímu napětí, a kondenzátor 100n proti zemi (RC článek, pro power-on reset).

Program funguje následovně:

Pokud není žádný spínač seplý, zajištuje že jsou všechny LED vyplé, pokud detekue že je nějaký spínač seplý, zjistí který to je - skenování jsem udělal od S1 do S10 .
Rožne všechny LED kromě té která odpovídá sepnutému spínači.
Čeká dokud je příslušný spínač seplý, stav ostatních je ignorován
Pokud 50x zasebou zjistí že je přílušný spínač vypnutý zhnasne všechny LED a skenuje znova

Program jsem bohužel nemohl odladit přímo na kontroléru pouze v simulátoru vývojového prostředí, Program respektuje zadání co se týče připojení spínačů a LED diod podle schématu, D11 nevím co znamená spínačů je 10, svítí vždy pokud je sepnut jakýkoli spínač

Nevím jak na tom jste s HW jestli již máte hotový DPS nebo to máte v nepájivém poli nebo na bastl desce, v každém případě bych se nebál udělat již finální DPS, zbytek je otázkou SW.

Přikládám HEX soubor, programoval jsem to z dlouhé chvíle a zabavilo mě to na necelou hodinku, tak jestli máte programátor tak ho tam napalte a vyzkoušejte.
Spinace.hex (1.25 KB)

Tak to jsem nečekal takovou rychlou reakci, hned zítra koupím AT a vyzkouším zatím na kontaktním poli. Pro naprogramování by měly být jak nastaveny fusses?
díky

fuses jsou od výroby nastaveny na vnitřní RC oscilátor 1MHz, takže není třeba do nich zasahovat. Stačí napálit HEX.

Akurat sa neda zabezpecit aby pri zopnuti dvoch spinacov naraz bolo detekovane ktory sa zopol prvy, vzdy tam bude bud medzera pri testovani tj detekuju sa abidva, alebo sa nahodne detekuje ako prvy raz jeden raz druhy, ale to len tak na okraj, nech sa vyjadri programator ktory problem nastane u jeho vytvoru… to len pre istotu… releove zariadenie je specialny tip zariadenia kde niesu pripustne zmeny bez projektanta a schvlenych zariadeni.

Tento problém jsem neřešil, myslím že zadavající říkal že k situaci kdy by měly být sepnuty dva kontakty naráz dojít nemůže, ani nebylo specifikováno co se má dělat pokud by k takovéto situaci došlo. Program testuje stav kontaktu pojednom postupně, od S1 do S10, takže pokud by byly sepnuté dva nebo více kontaktů , program by se choval jako kdyby byl sepnut pouze kontakt s nejniším číslem. Např. budou seplé kontakty S5, S8, a S10, program se zachová jako by byl sepnut pouze S5. Škoda že nevíme jaké konkrétní zařízení jde.

Navíc jsem dostal SZ že program se chová přesně podle zadaní.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.