ECLIPSE, OpenOCD a presto

Dobrý den,

již několik dní se snažím pomocí vývojového prostředí ECLIPSE, OpenOCD-0.6.0 a programátoru PRESTA naprogramovat procesor LPC2478.

Bohužel bezvýsledně. Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nezná nějaký pěkný návod, jak to všechnou skloubit dohromady. Popřípadě nějaký krátký prográmek pro vyzkoušení? Blikání LED diod atp.

Zkoušel sem postupovat podle knížky ARM pro začátečníky od Vladimíra Váňu, ale nepovedlo se.

Jistě tento návod uvítají i další.

Předem Děkuji Vladimír

Zdravím,

tak sem se nějak prokousal tím vším a použil jsem software ARMINE od ASIXU. Upravil jsem LPC2478.cfg a naprogramoval jednoduchý program v uVision s příponou .bin.

Bohužel mi procesor nejde pořád naprogramovat vypisuje mi: "GDB communication error ".

Pověsil sem zde .cfg soubor a log co mi ARMINE vypisuje.

Nevíte někdo kdy by mohla být chyba?

Díky
lpc2478.txt (787 Bytes)
log.txt (1.5 KB)

Možná vám pomůže popis přípravy ladění aplikace pro Cortex-M3 s OpenOCD a Eclipse na stránkách uCSimply. Vy sice pracujete s ARM7TDMI procesorem, ale postup bude podobný. Podpora Asix Presto je součástí OpenOCD už dlouhou dobu, tam by neměl být problém. Taky můžete namísto verze 6 OpenOCD zkusit předchozí pětku. Vývojáři OpenOCD to hrnou dopředu buldozerem a myslí spíš na uživatele, kteří OpenOCD provozují na Linuxu. Binárky pro Windows si můžete stáhnout od Freddiho Chopina.

Děkuji návod prostuduji, ale teď řeším problém s tím:
Napíšu program vytvořím soubor s příponou .bin
(jediné co ARMINE podporuje) a nahraju ho do procesoru.

Pokud běží debugger tak se program po resetu rozběhne a vše funguje jak má. Problém nastane když odpojím dobugger a resteruji procesor, tak na výstupních pinech (kde mi blikala ledka) se objeví napětí 2,5V.

Pokud ale znovu připojím debugger a restaruji procesor tak to zase běží.

Dobrý den,

sice mé vlákno moc pozornosti nebudí, ale problém jsem stále nevyřešil. Rád bych ale zpřesnil popis problému, kdyby náhodou něco někoho napadlo:

Tak teda pomocí presta a ARMINE nahraji program do paměti procesoru. Nikde nenastane chyba, ale procesor hlásí, že je v current modu SUPERVISOR , program neběží!
( zjišťoval jsem to pomocí konzole k programu ARMINE, příkazy reset a resume ) Program se nerozběhne ani po resetu, pořád stejný stav. (uzemnění pinu RESET na čipu).

Program se rozběhne až po odpojení a připojení napájení, ale musí být připojené a aktivní PRESTO! V tento moment procesor hlásí current mode:UNDEFINED. Program běží bez chyby, ale nesmím provést RESET. To se opět procesor dostane do modu SUPERVISOR a už s ním nepohnu.

Mlj závěr z toho všeho je, že po jakémkoliv resetu (pin RESET, nebo příkaz soft_reset_halt ) se procesor dostane do nějakého módu ze kterého se sám od sebe neprobere. Pokud ale odpojím a připojím napájení tak aktivní presto zjistí, že se ztratil a znovu připojil JTAG zařízení a něčím ho probere a program běží naprosto bez chyb.

Ještě dodatek bootloader pomocí pinu mám ošetřen správně.

Děkuji všem za nápady, jakékoliv prosím, protože už sem poměrně zoufalé.

Laďa

Zdravim, STM32F107 mi robila podobné veci , ale som zistil, že sa to stáva len vtedy, keď program nahrám a debugujem, a potom použijem reset tlačidlo. procesor sa hneď dostane do stavu nečinnosti… avšak po odstavení a znovu pripojení jeho napájania (čím uplne stratí kontakt s programatorom) sa procesor normálne zobudí,a funguje ako má. Nesnaží sa aj Vám do toho stále pindat programator / debugger? Máte programátor s vlastným napájaním, alebo je napájaný z aplikácie? ja používam eclipse + CDT + OpenOCD a programator ST-link V2.

Děkuji, ale bohužel se obábám, že tímto to nebude.

mě to totiž jede jen když do toho pindá programátor, když ho uplně odpojím a připojím napájení neděje se nic.