AVR začiatky. USB: servo, LED, motory, display

Ahojte. Rozmýšľam, že sa začnem venovať čiastočne práci s Atmel mC. Prvý projekt (možno aj posledný) je dosť náročný na začiatky, ale nič viac by som potom už nemal v pláne robiť. Mám spravený program v C++ (môžem ho prerobiť aj do C) ktorý zberá nejaké hodnoty. Tieto hodnoty by som chcel previesť v reálnom čase (USB) na servo/motor, LED, display. Rozmýšľal som aj nad Arduino, ale nemienim dať toľko € za ATMegu. Idem cestou čo najnižších výdajov. Celkovo by práca HW+SW mala vyzerať zhruba takto:

Vypočítať dané hodnoty v SW - hotové
Prerobiť ich na správny rozsah aby sa dali použiť napr. na servo
Odoslať cez USB do mC.
Spracovať ich.
Nastaviť servo/motor/LED/žiarovku/display.

Pravdepodobne použijem variantu Servo 4x +LED cca. 10x +Display 1x (jedna číslica). Ak by som používal motor a žiarovky tak by som potreboval napätie 12V (tam by bol už externý zdroj).

V prvom rade sa chcem opýtať ktorý z dostupných mC spĺňa moje požiadavky pretože ich na trhu veľa a nejak sa v tom neviem zorientovať.
Čo by ste mi odporučili ? Poprípade aj nejaké články týkajúce sa tejto problematiky.

Ďakujem

Potrebujes usb… Nestaci prevodnik usb-seriovyport res rs232. Potom by ti stacil precesor s uart-om.

Ak chces ist cestou minimalizacie vydavkov, porom skus STM32F0xx (od 1.63EUR/1ks Farnell) alebo STM32F20x (od 6.63EUR/1ks Farnell).

Uloha ktoru si popisal je v ramci mcu trivialna a vcelku jednoducha pokial nezadefinujes ze komunikacia ma prebiehat 100000x za sekundu.
Obsluha LED, LCD je casovo a vykonnostne nenarocna pre ktorukolvek ATmegu. Ak budes chciet komunikovat 1x za 50ms, potom odhadujem, ze mcu (ATmega) sa bude skrabat v kremikovom zadku tak 90% svojho casu. Ale vsetko samozrejme zavisi od dalsich doplneni specifikacie.

Asi budes potrebovat viac noziciek tak i z hladiska ceny a vykonu by som pod ATmega1284P-PU(cca 6.93EUR/10ks Farnell) nesiel. Podla zadania by stacila aj ATmega16 (cca 2.9EUR-TME), ale 4-5EUR navyse moze v buducnosti usetrit mnoho hektohodin casu a cas je ako vieme v sulade so vseobecnou teoriou relativity k nezaplateniu :slight_smile:

Tiez sa priklanam k prevodniku USB/RS232. Je to jednoduche a osvedcene riesenie a na komunikaciu i pri testovanie mozes pouzit ktorykolvek hyperterminal.

Ďakujem za rady veľmi si ich vážim. Pozrel som už veľa materiálov, no vyzerá to tak, že by som to nezvládol nachystať. Zabezpečím si asi Arduino Duemilanove ktoré je cenovo celkom dostupné a zhruba spĺňa to čo by som chcel.