PICKIT 2 vs. PICKIT 3

Dobry den,

premyslim, ze bych si koupil programator na uP PIC. Tak jsem hledal na netu co existuje a do oka mi padly tyto dva programatory:

  • PICKIT 2
  • PICKIT 3

Mohl by mi nekdo ve strucnosti napsat, jaky je mezi nema zasadni rozdil? Mate nekdo zkusenosti s jejich klonama, ktere se prodavaji na ebay?

kup jednoznačně troju, cenový rozdíl minimální.

Když jsme u těchto dvou programátorů, nezkušel jste někdo utilitu PIC32PROG ? Měla by umožnit programovat PIC32MX1xx a jiné až po MX7xx přes PICKIT2 a tedy povýšit ho na trojku - aspoň co se týká programování.

A jestli ano, hodil by se návod pro lamy (jako jsem já - nengličan a nePCprogamátor). Z webu jsem jenom pochopil, že jsou uveřejněné zdrojové kódy a je potřeba je zkompilovat. Ale co přesně stáhnout a co s tím potom udělat prostě nevím.

šel bych jednoznačně do trojky.

Jak tomu rozumět?

  • PIC32PROG jsem zkoušel, stojí za … , šel bych jednoznačně atd.
  • mám doma PICKIT3 a funguje, proto bych šel jednoznačně atd.
  • prodávám PICKIT3 a proto prezentuji názor, že bych šel jednoznačně atd.

no rozuměj tomu jak chceš, mám jak PK2, tak PK3, obojí je skvělé, funguje stopro, žádné problémy, cenový rozdíl minimální. neřešil bych nějaké obezličky.

Omlouvám se, pokud byl můj příspěvek nevhodně formulován.
Nicméně jsem se ptal na zkušenosti s PIC32PROG a když v této souvislosti doporučuješ PK3, chtělo to bližší vysvětlení.

Moje situace je taková, že jsem z JDM přešel ve slabé chvilce na PK2 a většinu času tady leží; nelituju toho, ale nechci vyhodit dalších ca 1,5 kKč za krabičku, kterou vytáhnu když často, tak jednou za měsíc.
A zvlášť když se nabízí řešení za 0,00.

I tak za Tvůj názor děkuji

P.V.

Cau
zakladni rozdil mezy PK2 a 3 je v podpore uP,
pokud pouzivas PK2 1ou za mesic a nechce se ti vyhodit XKC za PK3 tak hold budes muset pracovat je z podporovanejma uP pro PK2, nebo si kup klon ten neni zas tak drahej,
a co se tyce PIC32PROG , co ti brani se do toho pustit ?

na X forech najdes X uzivatelu kteri si postavyly nejakej pofiderni/JDM programator a resi nefunkcnost ci nepodporu ruznejch typu, stoji to za to ?
to plati i pro HM klony PK2

vetsinou to bejva tak ze investice 0.0(nebo minimalni)=nefunkcnost / nervy / problemy … a ve finale je to jeste drazsi

Rozdíl mezi PK2 a 3 je kromě podporovaných procesorů v logickém analyzátoru a sériové komunikaci. Problém č. 1 má řešit právě PIC32PROG.

Začít s PIC32PROG mi brání chybějící vědomosti - viz. můj první příspěvek. Na webu jsou ke stažení pouze zdrojové soubory a nevím co s nimi. Žádný step/by/step návod jsem nenašel.

S JDM jsem neměl jediný problém, a že nepodporuje určité procesory je totéž, co teď řeším s PK2 a předpokládám, že bych časem řešil i s PK3.

U koníčka platí, že investovat nervy/čas je něco jiného než vypláznout část rodinného rozpočtu (a hlavně si to obhájit). Až budu mít na vývoj normočas nebo smluvní pokutu za nedodržení termínu, budu uvažovat asi jako Ty.

na tento muj konicek(pouze konicek) rozhodne nejdou finance z rodinyho rozpoctu, pouze to co si vydelam bokem…, a pokud si to chces obhajit tak 1 za rok sou Vanoce (popripade narozeniny) :wink:
osobne mam PK2 a stacimy, i s tema podporovanejma procesorama a LT + UT, uvazoval sem ze si koupim PK3 ale zatim to neni nejak nutny ,na to co sem potreboval udelat my vystacil (a urcite nadale vystaci) jen PK2,
netusim na jake ses urovni ty , ze zrovna prahnes po procesorech s podporou PK3 ?

S úrovní to nemá co dělat, může za to internet :confused:
Kdejaká reklama vyzývá k přechodu na 32 bitů (i tady na fóru je někde příspěvek srovnávající osmibity a ARMy ve stejné cenové hladině). Tak jsem nějak došel k názoru, že blikat LEDkama se za stejnou cenu dá na 16F887 i na 32MX1xx, ale volbou druhé varianty se naučím něco nového a kdoví, kdy se pořádný výkon bude hodit :slight_smile:

Pochopitelně vím, že existují STM kity za dvě kila i programátorem, ale PICy jsou mi tak nějak bližší.