Zakázka: Úprava programu elektronické posuvky s 16F628A

Ahoj lidi, už nějakou tu dobu sháním lineární odměřování pro univerzální obráběcí frézku. Našel jsem po brouzdání na webu stránku pandatron.cz kde je přímo toto odměřování realizováno zde: pandatron.cz/?781&elektronicka_posuvka, je tam ke stažení i program pro uP. Jenže to má jednu (spíše dvě) nevýhody. Ta první spočívá v tom, že když je odměřována délka, která zabírá na display 3 ze 4 míst tedy např.: 140 [mm] zbývá pro zobrazení už jen jedna segmentovka, což je jenom desetina mm. Ta druhá nevýhoda je ta, že je zde použit starší lineární kodér AS5304, nyní je mnohem výhodnější a dostupnější novější typ AS5311.
Proto bych se chtěl zeptat a popřípadě požádat, jestli by byl někdo ochotný, měl trochu času a samozřejmě umněl programvat o úpravu tohoto programu. Jednalo by se o to, aby místo nynějšího čtyř místného LED displeje byl použit alespoň 6-ti místný. Tím pádem by bylo možné zobrazovat i tisíciny- což by bylo skvělé. Druhá už měnší úprava programu by spočívala v tom, že by se starší lin. kodér AS5304 zaměnil za dostupnjěší AS5311. Jen by asi bylo potřeba zaměnit použitý uP, jelikož stávající který je v zapojení nemá dost pinů pro další displeje.
Byla by za to i nějaká finanční odměna.
Děkuji.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Úprava programu"

Cau, co misto 7segmentovek pouzit LCDcko ?

bohuzel nepisu v tomhle “Ccku…”

edit:tak nic , uz se to resi tady ebastlirna.cz/modules.php?na … ic&t=51748

Dal jsem to i na ebastlyrnu jelikoz chci oslovit co nejvíce lidí a snad se mezi nimi někdo najde kdo by měl čas a uměl programovat. Zatím se ale nikdo nenašel. No to LCDčko by sice šlo, ale blbě by se na něj dívalo :slight_smile: Já bych se tomu nebránil v případě - jestli jsou nějaké znakové LCD které mají výšku znaku alespoň 10-15mm ale asi ne co? Hledal jsem na webu a žádné takové jsem nenašel.