Oprava vysavače ETA 1417 90821 Tiro 1700W-má malý sací výkon

Ahoj,
nedávno něco luplo v mém již poměrně starém vysavači a od té doby nemá motor vůbec výkon. Skoro si říkám, že kdybych sál pusou, tak to bude lepší :wink: (až tak hrozné to samozřejmě není). Do opravy ho dávat nechci, to už spíše koupím nový. Říkám si ale, že bych to mohl opravit sám, do toho bych šel. V blízkosti mám ETA servis, kde mají náhradní díly na všechno.

Myslíte si prosím, že by to mohlo být něco triviálního, co dokážou opravit běžně šikovné čerské ruce? Mám zkušenosti pouze s opravamy elektrického nářadí a to konktrétně s výměnamy spínačů, kabelů a uhlíků. Je možné, že je to uhlíkem? Motor má normální zvuk, ale příliš malý výkon. Úcpání hadice, filtrů, atd. jsem už vyloučil, problém musí být v motoru.

Děkuji každému za případný tip.
Aleš Jahoda.
eta-tiro-1417.jpg

Ano, je možné že to je uhlíkem. Taky je možné, že to bude něco jiného, např. ložisko - Nejsme jasnovidci, každopádně podle stavu, jaký je popsán, je stejně třeba se na to podívat, takže rozdělat (co nejdříve, vysavač dál neprovozovat, nebo pak taky už nemusí být co spravovat), a pak se uvidí.

Jo ještě abych nezapomněl, je taky potřeba vědět, co si člověk může dovolit (mít kvalifikaci). Pokud nejste odborník, nevíte co děláte čí si na to po zodpovědném zamyšlení netroufáte, tak jednoznačně přenechat odborníkům.

Zkusím mrknout na ty uhlíky a pak to když tak přenechám odborníkům. Děkuji anonyme.

Aleš