Klíč / bit na ozubené matice (korunky) konektorů a spínačů

Ahoj,
jistě jste se každý setkal s instalací nějakého toho konektoru, přepínače nebo třeba držáku pojistek do panelu. Některé součástky mají matici vevnitř pod panelem a jiné mají matici vně a tato matice je tedy naneštěstí vidět. Součástky co jí mají matici vně, mají často místo klasického šestihranné takovou tu ozubenou korunku.

Instaloval jsem teď několik konektorů a všechny tyto konektory měly tuto korunku. Utahuji jí pomocí špičatých plochých kleští a musel si hodně dávat bacha, abych nepoškrábal samotný plechový nebo plastový panel. Když už se mi podaří nepoškrábat panel, tak alespoň jemně poškodím samotnou matici čí korunku. Po mém zásahu už nejsou zoubky takové, jaké bývali, tzn. pěkně a symetrické.

Nemáte prosím někdo tip na nástroj na utahování? Představoval bych si klasický nástrčný klíč, který by odpovídal těm zoubkům a který by se například dal připevnit jako klasický bit ke šroubováku.

Děkuji.
Petr Nahota


nastrcny-gola-klic-bit.jpg

Z fotky je vidět, že matice má 2 zářezy. Ty slouží k utahování. Potřebuješ speciální trubkový klíč, který má 2 výstupky zapadající do těchto 2 zářezů. S něčím podobným jsem se stetkal na kole. Už přesně nevím kde, ale myslím, že to byly nějaké matice u konusů, u nějakých ložisek.
Ozubení na matici je dekorativní a neslouží k utahování.

Ještě mně napadlo vzít velký plochý šroubovák a uříznout mu prostředek a ten použít místo Vámi zamýšleného trubkového klíče.

Aha, já myslel, že má obě funkce :smiley:. Děkuji.

Děkuji Techniku.

Petr Nahota