forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Oprava LCD monitoru-podsvětlení(CCFL trubice)nemůže naskočit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika bez mikrokontrolérů, procesorů

Jaroslav
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 08 březen 2013, 18:08    Předmět: Citovat

Děkuju za upozornění,určitě se do toho pustím,je to velice jednoduché. Snad mi to pomůže odhalit závadu. Zrovna dnesn jsem hledal přípravek na měření indukčností a kapacit. Je to přídavek k čítači od Miloše Zajíce,kterej bydlí asi 8Km ode mně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Jaroslav
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 27 březen 2013, 13:02    Předmět: Citovat

Tak zdravím po delší době. Nějak nebylo času nazbyt. Stihnul jsem ale postavit přípravek na zjišťování zdali jsou trubice na podsvícení dobré nebo ne. Přípravek chodí na první spuštění. Je to velice jednoduché,ale spolehlivé. Zjistil jsem,že trubice jsou v pořádku,tak budu pomalu pokračovat abych nějak postoupil dál. Doporučuju všem,kdo se nějak zabývá opravou monitorů nebo tV s podsvícením. Časem na to udělám i DPS a dám to do nějaké krabičky. V případě,že by někdo náhodou věděl o schematu na tento monitor,uvítal bych alespoň odkaz.

MilanKV
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30 březen 2013, 19:17    Předmět: LCD Citovat

Prosim tě jaké označení má SMD integráč co napájí přes budící tranzistory ty dva invertory ( feritová trafa ).
Začíná označení na OZ xxxx ?

Jaroslav
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 31 březen 2013, 10:41    Předmět: Citovat

Nevím,jestli byl dotaz na mne,ale já tam mám ten obvod s názvem INL837

Mikop
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 31 březen 2013, 22:05    Předmět: Citovat

To Pytlik: Přiznám se, že v monitoru jsem tak jednoduchý samokmitající měnič jen s tranzistory neviděl. A je také pravdou, že všechny monitory byly značkové.
V mém DELLu je obvod TA9687, který má řízení z desky monitoru a budí duální mosfety v můstku.

TA9687.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TA9687.jpg
 Velikost:  274.25 kB
 Staženo:  885 krát

Mikop
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 11 květen 2013, 15:42    Předmět: Citovat

Protože jsem ani já nepochodil s originálním měničem (nesehnal jsem IO), použil jsem nakonec univerzální typ ZX228. Vzhledem k ceně opravdu není co řešit. Původně jsem tam chtěl dát Led pásky, ale držáky obou CCFL výbojek jsou velice úzké a ten Led pásek co mám doma se tam nevešel. Modul co jsem použil, má i řízení ON-OFF a ADJ a napájecí napětí 10-28V.
Ještě poznámka ke zdroji v monitoru. Ten samozřejmě "jede" i při vypnutém stavu. Zdroj má 2 větve, 5V a 16V. Měřením jsem zjistil, že při zátěži je na výstupu cca 16V, ale naprázdno při vypnutém monitoru je tam 24V. Stabilizace je zapojena jen na větvi 5V. Těch 24V je omezeno zenerkou s tranzistorem a 2 paralelními 1W odpory, aby tam nebylo ještě více. Zřejmě i proto byl elyt na 16V větvi zdroje nafouklý, když byl jen na 25V.

Odkaz na různé typy: http://sema-for.cz/shop/category.php?id_category=8

PS. Objednal jsem si výše i univerzální zkušební měnič a s úspěchem odzkoušel různé CCFL výbojky. Pro testy mohu doporučit.

Longin
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 květen 2013, 13:17    Předmět: Citovat

hodím to sem...
zakoupil jsem univerzální invertor na opravy LCD, který ma piny 12V, GND a pak řízení On/off a Jas.
Na vadném invertoru v opravovaném LCDčku jsem ze schématu vyčetl 12V, GND a pak řídící LAMP_ADJ, DIM_ADJ, INVON. Mohl by mi někdo poradit, co by mohly být ty poslední tři?

Ada
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21 srpen 2013, 21:46    Předmět: Re: Oprava LCD monitoru-podsvětlení(CCFL trubice)nemůže nask Citovat

Ahoj Jindřichu,Mám také P19-2 a podobný problém mi začal až teď po 6,5 letech používání.Jenom se chci zeptat.Elektronické součásti v kroužcích jsi měnil všechny? Já mám ten problém,že musím několikrát zapnout a vypnout síťové tlačítko,než monitor po bliknutí naskočí.Při bliknutí obraz se ozve jemný svist a po té obraz zhase....a tak dokola,než to naskočí.Včechny součásti k opravě se dají koupit? Jinak problém s výměnou není? Po výměně vše funguje?
Je mi tento monitor líto odepsat,protože se tak kvalitní display S-PVA dnes za "slušný"peníz těžko koupí. Nevadí mi,že je to klasická 19".Barvy má super.
Díky
Zdeněk Ada

OM6SK
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02 duben 2015, 19:22    Předmět: podsvietenie Citovat

http://svetelektro.com/clanky/led-backlight-podsvietenie-lcd-monitoru-326.html

aj takto sa to da riesit aje pokoj na veky vekov AMEN !

73 de OM6SK
Jaro

Mikop
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 duben 2015, 23:15    Předmět: Citovat

Jen jako varianta. Umřel mi po cca půl roce univerzální měnič (uvařil se) z mého odkazu výše. A při rozborce mi navíc praskla CCFL zářivka. Tak jsem zvolil poslední pokus. Koupil jsem LED pásek denní bílá šíře 8mm, protože 5mm jsem nesehnal a větší se tam nevejde. Nůžkami jsem ustřihl z každé strany cca 1,5mm, leč na dvou místech pešek. Zhasli mi 3 Ledky. Drobná oprava a jede to. Pak jsem objevil toto: http://www.sema-for.cz/shop/index.php?id_product=2391&controller=product
Tak jsem dokoupil jen měnič a odzkoušel. Je to OK. Pokud mi monitor umře ještě jednou, letí jak namydlený blesk ....
To OM6SK: Za ty prachy, co stojí ten kit výše z odkazu, už není co řešit.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika bez mikrokontrolérů, procesorů Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Strana 3 z 3
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.