Formát dat pro EEPROM paměti

Zdravím všechny,

dělám pokusy s programováním EEPROM pamětí přes I2C a SPI pomocí mého zařízení, které momentálně dělám (s převodníkem FT4232). Chci vytvořit ovládací program, kam načtu soubor s daty pro paměť a data pak přes některou sběrnici nahraju do paměti. Ale vůbec nevím, jakou strukturu obvykle soubor s daty mívá. Může mi do této problematiky někdo zasvětit? Případně nasměrovat, kde se něco dočtu?
Snad jsem se zeptal srozumitelně.

Předem díky.

Nejčastěji Intel HEX.

Díky za odpověď :slight_smile:

A jak jsou data v souboru přímo uložena? Možná si to špatně představuju, ale v souboru musí být adresa paměťové buňky, kam se má hodnota uložit a pak samotná hodnota. To je tam nějak postupně zapsáno např. adresa data adresa data atd.? Vycházím ze zkušenosti, když jsme kdysi ještě na škole otevírali nějaký soubor, tak se testovalo jestli je už mezera, což pak znamenalo, že je konec slova nebo jestli končí řádka atd. Tady je to podobné? Jde mi o to, jak ten zpracovat - jak poznám co je adresa a co data.

Data jsou uložena tak, jak káže specifikace, kterážto je volně dostupná. Stačí trochu hledat.
Kdybys tvořil v C#, dají se tu najít prográmky, které v sobě jakýsi parser tohoto formátu obsahují. V daném tématu (jakési grafické zobrazení obsazenosti bank) sice nefungoval správně (microchip holt musel mít v datech něco extra), ale chyba nebyla v programu, protože v jiných úlohách fungoval.

Díky, to je přesně to, co jsem potřeboval vědět - nasměrovat, co hledat. Vůbec se v tom nevyznám a to je pak těžké něco hledat, když nevím co přesně. Když jsem předtím hledal programování pamětí, tak mi vyskakovaly odkazy na různé programátory, jak hacknout autorádio nebo obecně stránky o programování atd. Taky zastávám názor napřed hledej a pak se ptej, ale v tomhle případě jsem nic kloudného nenašel.

Ještě jednou díky :slight_smile: