PICkit 3 nelze rozjet: Build failed / memory regions failed

Kdyby někdo poradil nějak to nejde mám pickit3 týden ale zatím žádná sláva:-( tápu v nastavení oscilátoru a dalších pojistek a zavedení programu asi taky nebude ok píše mi to tohle -Debug build of project D:\Aradio\ALARM21.HEX.mcp' failed. Language tool versions: mplink.exe v4.42, mplib.exe v4.42 Preprocessor symbol __DEBUG’ is defined.
Tue Apr 03 13:45:11 2012

BUILD FAILED a nebo-The following memory regions failed to program correctly:
User ID Memory
Address: 00002002 Expected Value: 0000000f Received Value: 0000000b
Programming failed díky všem za radu.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "SOS nemůžu rozjet PICKIT3"

kdyby si radsi napsal o co ti de, a ne jenom vypisoval erory …

když zavedu program a nasledně dám buid all napíše to tohle --Debug build of project D:\Aradio\ALARM21.HEX.mcp' failed. Language tool versions: mplink.exe v4.42, mplib.exe v4.42 Preprocessor symbol __DEBUG’ is defined. a tohle mi vyskočí po naprogramování -BUILD FAILED a nebo-The following memory regions failed to program correctly:
User ID Memory
Address: 00002002 Expected Value: 0000000f Received Value: 0000000b jinak když navolím napajení z pickit tak mi taky naskočí hned než to odklepnu hlaška-tagert device id(00000000) does not match expected device id (00000560) takže se vůbec nedaří :frowning:dík za radu už si myslím že je ten pickit KO

vloz sem projekt nebo kod, PK3 mas nastaveny jako programator?

Já myslím že je nastavený jako programátor navrchu v MPLAB programmer potom select programmer pickit3 je to tak doufam správně

jj

tady to je je to pro 16F84A s krystalem 4Mhz když dám buid all hodí to chybu
ALARM21.HEX (6.05 KB)

hmm hezky :laughing: , a od kdy se preklada HEX ? ten mas rovnou napalit do procesoru …

to jsem taky zkoušel ale když dám buid all hodí to chybu

"build all " tim vytvoris hex , a jelikoz uz ho mas tak musis programovat , bohuzel netusim jak se pali jenom hex z mplabu, pres ten SW co je PK3 to nejde napalit ?

To jsem zkoušel ale vůbec netuším jak tam nastvit pojistky ??

no ten hex si od nekud stahnul tak tam to snad taky je napsany…, nebo podle schematu, udelej screen jak se nastavujou pojistky v tom PK3 SW

Otevres MPLAB, vyberes procesor, jako programator vyber pickit3, dej import, vyber ten HEX, co tam chces do toho PIC a dej programovat v zalozce programator.

V simulaci ten program nejak jede, kdyz ho krokuju, tak v nem asi chyba urcite nebude.

jo to funguje, tak jeste ty pojistky …

Má to z AMARA,ale ja to nenasel.

Nazdar.Tie poistky majú byť nastavené takto. Oscilator - XT,
Watchdog Timer - OFF, Power Up Timer - ON. Ak to niekomu pomôže, je to alarm z tejto www str. Ja som to staval,a je to funkčné a odskúšané zapojenie. dccmm.dyndns.info/clanky/pic_alarm/alarm_pic.htm

Díkyvšem zítra zkusím a uvidím snad to půjde:-)