ICD 2 od Microchipu

čau všichni, nemáte někdo originální ICD 2 Debugger od Microchipu?
Já jsem ho asi týden měl a potom mi bez jakých koliv důvodů přestal chodit. Všechno nasvědčuje tomu že je v háji výstup na ICSP konektor. Nevíte někdo co je uvnitř? Je tam na výstupu nějaký běžný IO (74HCT…)
Ještě nevím jestli ho rozdělat nebo zkusit uplatnit záruku, ale ta představa že to nějakej náš obchodník posílá do Anglie nebo nedej bože do USA a pak se mi to za tři měsíce možná vrátí a reklamace neuznána…
Mě nejvíc štve že netuším proč to odešlo, v té aplikaci to bylo dvě hodiny a bez problému to jelo asi 20 nahráti a následný debug a po 21. to vyhodilo chybu verifikace a konec od toho okamžiku už to nic nezapíše ani nepřečte. Jenom dodávám že k programovacím výstupům PICu byl připojen jenom ICSP konektor. Nevíte někdo co se mohlo stát? A co je na výstupech originálního ICD 2?

Ahoj Fago,
Originální ICD nemám, tak v tom ti asi neporadím, ale napadají mě dvě věci.

  1. Pokud se nějaký výrobek prodává v ČR, tak distributor musí mít zaručený servis - jinak řečeno pochybuji, že se ICD bude posílat do USA a řekl bych, že reklamační středisko bude v ČR. Reklamoval jsem svůj Xeltek a reklamaci vyřídilo reklamační středisko v GM electronic. Opravdu jej kvůli tomu neposílali do Činy :slight_smile:.

  2. Pokud to nestihnou vyreklamovat do 30-ti dnů (případně do 60 - je tam nějaká výjimka pro některé zboží), tak jsou povinni vrátit peníze nebo dát jiný výrobek (to záleží na tobě).

Bylo vytvořeno téma jen pro ICD2. Pokud bude někdo chtít pokračovat v diskuzi o ICD2, prosím, nepokračujte v tomto vlákně, ale vstupte do tohoto vlákna.

Tak vás zdravím, já jsem v předchozím článku psal o mrtvém ICD2 Debuggeru a tady je pokračování jak to dopadlo.

Takže jsem jej odesla zpět zdejšímu prodejci a ten ho dal do rukou vlastního technika (podle mého názoru anglicky rozumějícího obchodníka s příručkou v ruce) a ten mě kontaktoval že mu vše perfektně funguje a nechápe kde je problém. Jenomže on to pouze připojil k PC a po nainstalování ovladačúů a programu MPLAB došel k názoru že je vše OK. Tak jsme se chvíli dohadovali a po čase uznal že to pošle do střediska někde v Dablinu. Od tud mi přišel ICD2 s konstatováním že je opraven, ale na chování debuggeru se nic nezměnilo. Takže následoval ostřejší rozhovor s obchodníkem a ten ho nakonec odeslal údajně přímo výrobci. Ten už naštěstí nic neřešil a poslal fungl nový debugger který leží předemnou na stole a chodí perfektně. Takže konec dobrý-všechno dobré. Až na tu spoustu času a další tři stovky za poštovné, ale vše nasvědčuje tomu že schopnosti ICD2 Debuggeu mi stracený čas velmi rychle vrátí v podobě rychleji odhalených chyb v mích programech.