Jak poznat zda přímo připojit RS232 COM nebo převést na TTL?

Ahoj,
mám v plánu přehrát firmware v routeru Asus RT-G32 pomocí sériového rozhraní, protože router je bricked (bricknutý - je to cihla, tzn. je kaput). Na základní desce routeru jsou piny GND, RX, TX, VCC. Nejsem si jist, zda mohu přímo připojit piny k CANNON 9 (D-SUB F 9) konektoru, který pak přímo dám do počítače nebo zda musím pomocí MAX232 nejprve převést napěťové úrovně na TTL. Může mi prosím někdo poradit, jak to zjistit? Předpokládám, že musím někde změřit napětí, ale nevím mezi kterými piny (asi VCC a GND) a jaké napětí značí jakou úroveň.

Může prosím někdo poradit?

Josef Clada

skoro učitě budeš muset konvertovat, zda na 5V nebo na 3.3 musíš zjistit z dokumentace či na webu.

Si odmeraj napatie na TX. Ak je tam +5V tak potom reba MAX232. Ak je tam -5V a menej, tak to mozes prepojit priamo.

už jsem viděl zařízení, kde TX bylo RS232 a RX bylo 2.2V logika.

Takže sondy voltmetru připojím na GND a TX. -5V nebo níže není TTL a kladné napětí je TTL. Bezva, děkuji.

kladné napětí bude říkat jen to, že tam není invertovaný signál. taky nezapomeň, že na tx musí něco být, jinak čert ví, co tam změříš. koukni na google, to o tom tvém zařízení nic nikde nepíšou?

forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=29052

a možná bude něco i tady - apps.fcc.gov/oetcf/eas/reports/ … SQRTG32%27

Urcite ti treba prevodnik seriovy port na ttl, vecsinou uz je vsetko na 3,3 V.

jen letmo, jak jsem koukal na ty odkazy (fakt se mi to nechce číst:) ) jsem tam našel info, že rx je stad v 1,8V logice, tx ve 3.3. prostě koukni, nastuduj a uvidíš.

Fajn, díky moc. Pravděpodobně to bude 3,3V, jak všichni píšete. Co by se prosím stalo pokud bych připojil 5V převodník na 3,3V logiku? Poškodilo by to router nebo převodník? Pokud si postavím 3,3V převodník, je možné ho používat na 5V logice? Jde mi o to, že bych si chtěl postavit jedno univerzální zařízení, ať to budoucna nemusím dělat druhé na jiné napětí.

Děkuji!!!

Josef Clada

obecně nejde ani jedno. tak si psotav univ převodník a když na něj nepřivedeš napájení, jede v 5V TTL, když ano, jeden v tom napětí, jaké přivedeš (typicky 3.3V). Schémat je na webu spoustu.