Premenovanie registrov vo vývojovom prostredí A Studio 4 v.

Zdravím.
Keď ladím program v assembleri, tak si pred započatím práce premenujem registre v okne Procesor na tie isté mená, ako mám v deklaráciách .def. Takto sa mi to pohodlnejšie ladí, lebo vidím priamo na obrazovke názvy registrov ako som ich deklaroval.
Problém je v tom, že ak ukončím A Studio 4 a znova ju spustím, tieto pseudonázvy registrov musím nastavovať v okne znova. Neide tie názvy nejako zafixovať? Už som prešiel snáď všetky súbory v adresári atmel a nikde som nenašiel, kde by som to mohlo premenovať.
Vďaka za radu byť aj za uistenie, že to neide…

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

Nejde.

Ale můžeš je sledovat v okně “Watch”.

Sledovanie je bez problému, len ja som chcel zmeniť natrvalo (pre konkrétny program) názvy registrov. Zásadne používam pseudonázvy registrov, aby bol program čitateľný.
Písal som aj do Atmel-u a odtiaľ mi napísali, že to možné nie je. Škoda. Bol by som rád, keby som ich inšpiroval a v niektorej novej verzii to umožnili.

Uz je verzia AVRstudio6. Skusal si to?
Obavam sa, ze sa urcite Tebou nenechaju inspirovat, aby nieco menili vo verzii 4.x

Straší verze to uměly. Nevím, proč to zrušili.

Inštaloval som AVRStudio6 a rýchlo aj odinštaloval. Nechcem nekonečne dlho čakať kým sa naštartuje.

Nemůže to být tím, že hledá něco na netu? Dost často to bývá tak, že helpy jsou on line. Pak by stačilo firewallem zamezit přístup na net. Je také možné ,že cosi doinstalovává.