Uprava univerzalni krabicky pro projekt.

Preji hezky den.
Vcera jsem dodelal jeden svuj projekt s LCD 16x2 displayem, 5 tlacitky a 2x led a popravde to v krabicce nevypada moc hezky viz foto.
Nakupuji bezne v GME, protoze to mam po ceste z prace, ale sehnat tam dobre vypadajici krabicku, tlacitka apod, je problem.
Nicmene i s tim bych se spokojil, vim, ze kdysi byli lidi radi, kdyz sve tranzistorove radio dali do krabicky od mydla, dnes je to mnohem lepsi.
Potreboval take bych poraditm jak spravne delat vyrez na LCD display a diry na tlacitka, jmenovite diru na display jsem delal rucni frezkou a je to zubate jako hanba, nemluve o tom, ze jsem pretahl rozmer a vznikla nevzhledna dira (vpravo nahore).
Jakym zpusobem namerujete diru pro LCD? (LCD je pevne spojeno s DPS).
Jakym zpusobem delate diru. aby nebyla zubata a LCD tam hezky paslo na tesno?
Moc dekuji
IMG0030A.jpg

Vytlac samolepku, vyrez do nej otvor pre LCD, prilep na krabicku a prelep priesvitnou foliou, do tej urobis dieru uz iba pre vypinace a tlacidla… medzi displej a priesvitnu lepiacu foliu zvykknem davat priesvitnu foliu aby sa mi neprilepila ta lepiaca na dislplej.

sdilej.net/dt-1013296467178.png

Cim tu diru delas?
Kde kupujes krabicky?
Z ceho tisknes tu samolepku? Z fotografie?

krabicky su bezne z ciernehio plastu vhodne do 50V… niekedy som to odvrtaval 3 vrtakom ale potom som kupil sadu do vrtacky DPS a dam je mali kotuc ako do flexi potom kameny kotuc aj taky mali plechovy pilovy kotuc … a tym to nejako ide…vyrezat len nastava aj topenie plastu tak sa to obcas zasekne tj zastavi vrtacku… ale dasa je to rychlejsie a presnejsie ako odvrtavat… ak chces presney rozmer dasa dobrusit pilnikom len treba brtat z lahka leb oraz dva prepilujes zza rozmer. Stitky kreslim v Eagle dam rozmer ciar 0,5 mm a ide to… popisy a rozmery dopasujem az ked vyrobim otvory lebo stale to utecie o mm hore dole …problem je to potom presne nalepit… Tak ze najprv tlacim na obycajnu A4 a prikladam proti svetlu a posuvam texty a ciary aby to sedelo s tym co som vyrezal… Potom som kupil A4 samolepku bielu , a foliu ciru samolepiacu, plus foliu ciru co sa dava na kruzkovu vezbu, pripadne ine farby cervenu zelenu ak davam nejaky displej aby to bolo vydno na slnku nije dobre ked sa samolepiaca folia prilepi na displej… preto vkladam maly stvorcek nelepiacej folie nad displej. na ten sammolepiaci papier tlacim obycajnou atramentovkou tak snad do za 10 rokov nevybledne.

Tou metodou, aku popisal Atlan sa moc nemusis vzrusovat nad zubatostou diery v krabicke. Ta je prelepena prave tou prednou maskou. No a do masky vyrezer otvor napriklad orezavatkom podla pravitka rovno a pekne.

Mozes pouzit aj postup zalaminovania masky beznym par eurovym laminovacom. Na relativne male rozmery masky netreba ziadne super hyper laminovatko. Dobre je, ak je predna maska o 1-2mm na okrajoch mensia, aby si po zalaminovani a vystrihnuti potrebneho tvaru mal laminovaciu foliu zalepenu aj cez okraje.

Matna laminovacia folia vyzera krajsie ako ta bezna leskla, ale v pripade nudze aj ta pomoze. zalaminovanu prednu masku nalepis na skrinku obojstranne lepiacou foliou, ked nic ine, i paska na koberec bude dobra.

Vyrobok bude potom vyzerat celkom k svetu, aj keby bola diera na display vykusana zubami :slight_smile:

Na masku mozes pouzit bezny 80g papier. Na ten si masku vyltacis z tlaciarne. Na kreslenie pouzivam program OpenDraw z balika OpenOffice. Je dost jednoduchy ale zaroven poskytuje vsetko (vratane kotovania) co je bezne treba.

120g papier vyzera o nieco lepsie, lebo je o nieco hladsi. Papier obstrihas, vyrrezes obdlznikovy otvor a potom zalaminujes.

Ak nemas laminovacku, tak si kup samopeliaci papier a na nalep priehladnu foliu. Taketo riesenie ma ale oproti laminovaniu nevyhodu v tom, ze zvyrazni kazdu nerovnost pod povrchom. Laminovanie je dost tuhe (ale stalee pouzitelne pre tlacitka pod maskou), aby vseky mensie nerovnosti od srobikov, nedokonaleho vrtania a pilenia) schovalo.