Přeprogramování chipu k inkoustovému zásobníku plotteru

Přišel jsem k inkoustovému ploteru. Chtěl bych doplňovat alternativní inkoust, žel mi v tom brání hardwarové omezení. Ke každé originální inkoustové náplni je k dispozici něco, jako harwarový klíč zapojený do tiskárny, který hlídá množství spotřebovaného inkoustu. Zařízení je malá destička plošného spoje s obvodem AT90S8515, dále je tam Atmel 906 24C32N a dm74ls + příslušné další obvody. Byla by nějaká šance přeprogramovat obvod aby hlásil jinou barvu než pro kterou byl určen? Nebo jej nahradit jiným obvodem, který tiskárně dodá to, co chce slyšet?

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Chip k inkoustovému zásobníku"

mozno ale len mozno keby si na novej naplni vycital 24C32 a napalil ked bude prazdna tak to bude chodit pripadne ine seriove cislo naplne aby si tlaciaren myslela ze je druha napln… neviem no.

Pokud by si s tím chtěl někdo nezávazně pohrát, mohl bych nějakých pět kousků rozeslat. Pokud by se rýsovalo praktické řešení, šlo by to s omezeným rozpočtem (řádově nějaká stokoruna) podpořit.

zkoušel jsi analyzovat ten protoko, co se přenáší? Třeba je to jen něco triviálního.

Žel, k tomu ještě nemám dostatečné znalosti ani zkušenosti. Pro bližší informaci jsem to nafotil, třeba to někoho zaujme.

Takto vypadá chip na fotce v přítmí :slight_smile:

3x.cz/pm-CS04.htmlh
ttp://3x.cz/dm-CS04.jpg
A tudy to komunikuje s řídícím počítačem tiskárny

3x.cz/pm-4KNJ.html
3x.cz/dm-4KNJ.jpg

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory


:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

prave preto to tam je, aby to nebolo trivialne a aby to vyrobcovia fake-ovych naplni nemohli prelomit. Prave proti nim to tam je. A vyrobcovia fake-ov maju na vyskum uplne iny rozpocet ako niekto doma na kolene. Takze drzim palce pri aktivitach tohto druhu :slight_smile: