ARM, Linux (MicroWindows): GUI na 3.5' TFT, ovládání dotykem

Ahoj, tak jsem se také konečně začal zabývat ARMama a protože jsem měl už nějaké zkušenosti s programováním v C a linuxem tak jsem se rozhodl použít jako vývojový kit tento modul. hw.cz/teorie-praxe/art2099-p … lejem.html . Sestrojil jsem si k tomu dokovací stanici s vyvedeným ethernetem, seriovou linkou, možností připojit touch screen a napájení. Skoro vše funguje naprosto dokonale a jsem z toho v podstatě nadšen. Dokonce jsem si napsal a ověřil funkčnost několika jednoduchých programů např. Hello world! , seriová komunikace s MCU atmega 16 pomocí protokolu modbus a jiné.

Ale můj největší problém je s tvorbou GUI. Od výrobce je na tomto zařízení nahrán linux s podporou microwindows microwindows.org/ pomocí kterého dokážu zobrazovat text, bitmapy nebo kreslit jednoduché obrazce.

Já bych rád napsal aplikaci, která dokáže na displeji vykreslovat údaje z nějakého mikrokontroléru popř. pomocí touch screenu měnit v něm různé konstanty. Toto vše mi v podstatě funguje…ale přes veškerou snahu se mi nedaří zbavit problikávání obrazu při překreslování hodnot na displeji.

Nebyl by někdo schopen a ochoten mi poradit jak napsat jednoduché GUI, které by se efektivně překreslovalo?

Pokud by to někoho zajímalo psal jsem na toto téma bakalářskou práci tak můžu poskytnou více informací o tom jak daleko jsem se dostal popř. pošlu zdrojový kód.

Díky moc za jakoukoliv užitěčnou pomoc.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "ARM s Linux a vývoj GUI"