C/C++ knihovny pro GUI ve Windows pro obsluhu aplikací s MCU

Jaké C/C++ knihovny pro tvorbu GUI ve widlích by jste doporučili? Samozřejmě se souvislostí ohledně aplikací na obsluhu jednočipů.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "C/C++ knihovny pro GUI"

Čau,
osobně dělám ve wxwidget, práce sní není složitá, ze začátku to sice vypadá trochu chaoticky, ale pak když nato člověk přijde tak je to jednoduchý. Jinak co se týče aplikací s jednočipi, tak stim neni sebemenší problém. Osobně vtom většinou píšu rozhraní pro komunikaci s USB převodníkem (FT232RL) a ze začátku jsem dělal i COM port.

takže zvolením IDE wxDev-C++ jsem neudělal chybu :slight_smile:

Ja delam taky s wxWidgets ve spojeni s Code::Blocks. Lepsi IDE jsem jeste nevidel. Krome jineho ma pro praci s wx vlastniho navrhare (wxSmith). Jinak delam v C::B i veci pro ARM, AVR. Takze jedno prostredi pro vsechny projekty.

Jako grafické rozhraní pro ovládání jednočipů bych doporučil Gemtree Petr petr.hostuju.cz/ (pro Windows). Je to poměrně snadný programovací nástroj, podporuje 2D grafiku i rozsáhlou 3D grafiku, se kterou se velmi snadno pracuje. S jednočipy může komunikovat přes COM port (resp. FTDI) nebo USB síťové pakety. Je Freeware. Perfektní spojení 3D vizualizace s hardware.
breatharian.eu/petr2.jpg

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory