Oživění a zprovoznění termostatu RTHG s PIC16F88 z S-O web

Zdravim, postavil sem si tenhle termostat s-o.webnode.cz/rthg-termostat/ ale pri pripojeni napajeni mi na displeji naskoci jeden radek cerny a druhy je prazdny. Displej mam MC1602E-SBL/H. Jinak naprogramoval sem ten pic pres jdm v icprogu a hlasil ze vse probehlo vporadku.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "termostat s PIC16F88"

Vyndal sem pic z desky termostatu a opet zapojil napajeni a na displeji sviti zas jen jeden radek cerne. PIC sem dal do jdm programatoru a dal nacist v icprogu a zjistil sem ze pic je prazdny. Nevite co muze zpusobovat ze se PIC pokazde smazne?

Cierny riadok znamena ze nieje inicializovany displej, up sa sam zmazat nedokaze aspon nie tento tym… Problem bude v programatore ale uzivatelovi.

No zkontroloval sem asi 5x zapojeni podle schematu jak toho termostatu tak jdm programatoru a vse sedi. Takze to vidim jedine na blbe nastaveni icprogu.

Predtim mi programator detekoval pic ale ted uz pise jen nezname zarizeni. To jdmko je nejake divne.

Vyzkousen Winpic800 a vnem pic detekuje normalne. Zkusil sem prez nej teda naprogramovat PIC a podle programu vse ok. Ale na desce termostatu pic nejde. Uz fakt nevim co s tim.

Nazdar.Skús si prekontrolovať po otvorení hex súboru v programe ICprog,ako máš nastavené poistky.Prekontroluj si nastavenie Oscilátora na HS,ak je použitý externý oscilátor,ja by som nastavil XT.Skús to tak naprogramovať.Ak to nepôjde ani tak,tak skús ešte vypnúť tú poslednú CCPMX-neviem čo to znamená,a vrátiť ten oscilátor na HS.Treba s tým trochu polaborovať.Tiež skúsiť zmeniť Write enable z OFF na 0000h-00FFH.Pri niektorom nastavení sa to rozbehne.Treba skúsiť všetky kombinácie.Tomu picku sa nemá čo stať.Dá sa preprogramovať až 1000X.Každopádne po naprogramovaní picka a opetovnom načítaní ten hex súbor musí byť v ňom.Teraz som si to ešte raz prečítal,a ty tvrdíš,že po načítaní tam hex súbor neni.Nie je to tým,že ak je poistka nastavená na WRITE OFF,do picka sa nič nezapíše.Ako som napísal vyššie,skús nastaviť tuto poistku na tú poslednú možnosť- 0000h-00FFH.Možno je to týmto.

Tak vyzkousel sem vsechny kombinace ale displej stejne furt ukazuje to stejne. Ale program v picu je. Jinak pouzil sem displej gme.cz/alfanumericke-maticove-lcd-displeje-s-radicem-monochr/mc1602e-sbl-h-p513-128/ a v seznamu soucastek je obchod.hw.cz/?cls=stoitem&stiid=35733 tak jestl ito nemuze byt tim. Akorat nemuzu najit jaky ma radic ten EL1602A

Jinak nemuze to byt taky privodnimi vodici k displeji? Jsou dlouhe cca 25cm

v poistkam mas deaktivovane MCLR ? lebo pozeram ze je pouzity ako vstup. Ta dlzka tiez nieje najlepsia.

MCLR mam deaktivovane porad a mam tam jen HS, WDTEN a BOREN. Jinak ty vodice muzou mit jakou maximalni delku?

Máš pripojenú zem na piny 5,7,8,9,10?.Mne to raz tiež blblo,keď som mal uzemnený len pin 5,a ostatné nie.Chovalo sa to takto isto.Inak displej sa dá odskúšať.Ale s iným pic obvodom.Posielam odkaz na dobrú stránku s popisom lcd a návodom na odskúšanie. doveda.byl.cz/lcd/

Na ty piny co jsi psal jdou na gnd. Jeste sem se dival primo na svoji desku.

ked ti napisem program na blikanie podsvietenia displeja ? mas to tam pripojene na ten pin ?

Ahoj, tak presne vim kde mas problem.
Pin co je uplne v pravo neni pin cislo 1 ale pin 16. Pin 1 je az 3 zleva atd.
Prvni dva piny v pravo jsou 15 a 16 na podsvetleni displeje.
Tak snad to bide ono :wink: