Klon ICD2 USB: nefunkčnost programování PIC 18f1320 v PGM=hi

hezký nový rok.
Mám prosbu, zdali by se nedalo u někoho z vás, kdo má ICD2 (ať klon či originál) ověřit následující.
Vezměme pic 18f1320, MPLAB 8.83 (ověřeno od verze 8.30 po skocích 0.1) , připojme ICD2 jako debugger, a proveďme následující.
1/ nastavte bity v konfiguraci WDT=disable, OSC=int.ost, RA6+RA7 IO, LVP=disable
2/ do programu dejte třeba 0x000 goto 0x000
3/ nastavte pin 11 (PGM do LO)
4/ naprogramujte ( mělo by vše proběhnout ok )
5/ nastavte pin 11(PGM do HI)
6/znovu naprogramujte (mě to doběhne do bodu, kdy to má provést verifikaci, ale vypíše se hláška, zkontrolujte připojení PIC. Od této chvíle je pic mrtvý až do doby schození PGM do LO)
7/pin 11 PGM do LO
8/vyčtěte obsah paměti ( WDT=enable,LPV=enable, osc=LP)

Osobně mám klon ICD2 USB, proto bych tohle potřeboval ověřit na originálu. hledám kde je chyba. už nad tím sedím řádově dny, a nic. ICD2 dává programovací napětí OK. Vysokonapěťové programování by mělo být dostupné vždy pez ohledu nastavení LPV dle datasetu. prostě pokud je LPV v HI, potom mi ICD2 nic nenaprogramuje.
Díky všem Míra

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "nefunkčnost programování pic při PGM=hi"

Neviem ale ten bod 2 za mi nezda niekde je tusim uvedene ze by tam malo byt nop… Aspon. Az potom nejaky program…

dobře , tak
0x000 nop
0x001 goto 0x001
Mně jde o to programování ICD2. Tam mam sestsakra problém. Míra

nejako sa mi to nezda nastavis zakazes LVPm, a po nacitani je zapnute ? EERdata nehovori nič ?

no právě že nic, mam klon ICD2, potřeboval bych, aby to někdo vyzkoušel u sebe. Pokud to napíšu na Microchip podporu, tak potřebuji kontrolu třetí osoby. Abych fakt nebyl za blbce. Včechno proměřeno několikrát, řeším to už týden.

Ono to není hned po naprogramování, ale po druhém naprogramování po aktivaci PGM na HI.

Nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale já měl problém s 18F1220. Nejdřív ICD brblal něco o tom, že si mám zkontrolovat připojení procesoru nebo řádně nastavit procesor, a až se teda asi na 20 pokus připojil a naprogramoval, už nešel smazat.
Mám tu teď 3x 18F1220 a nejde s nima nic udělat.

Připadá mi to, že řada 18F1x20 se asi nepovedla.

čím to programuješ?

jo ICD, je to klon čí originál ICD2

Klon.

Nedalo mi to a zjistil jsem, že ty PIC jsou asi v háji, protože berou jen s krystalem 35mA. Na pinech má být LCD a čidlo DS18B20, ale to nemá vliv, pokud to není připojené.

zajimavé, pici jsou docela odolné proti zničení. Jak se to povedlo?

To by mě taky zajímalo.

Pujčil jsem si PICKIT2 original a když připojím jen ICSP, tak píše, že je chyba v VDD. Tak jsou v elektronickém nebi. Aspoň maj klid :smiley: