ASIX_MU BETA_IDEA prechod na MPLAB

informace o možném přechodu z MU BETA+IDEA na MPLAB a SCPD2 nebo ICD2, popřípadě softwarovou simulaci PIC v MPLAB.
Máte někdo zkušenosti s přechodem na MPLAB. Používám na občasné hraní a simulace MU BETA a dodávaný sw IDEA od ASIXu. Velice se mi líbí jak jsou vidět registry a vše co se děje na PIC a zejména náhled samotného CHIPU kde jsou graficky znázorněny i logické úrovně na vsupech/výstupech. Je něco srovnatelného a uživatelsky přátelského i od MPLAB? slyšel jsem něco málo o přípravcích SCPD2 a ICD2 popřípadě možnost simulovat běh PIC softwarově přímo v MPLAB. Znáte někdo sw IDEA a zárověň MPLAB zda obsahuje podobné příjemné prostředí pro ladění programů. Ptám se proto, že asi MU BETA nebude dále příliš podporován a hledám tedy pomalu alternativu v čem by se dalo dál programovat a ladit programy stejně příjemně a bylo tam vše tak jednoduše znázorněno. - děkuji za informace

Už je to hodně dávno, kdy jsem naposled viděl software IDEA, ale řekl bych, že co se týče uživatelské příjemnost a jednoduchosti, tak alternativu asi nenajdeš. Říkám si, proč jí hledat? Všichni sice nadáváme na MPLAB, ale stejně v něm všichni pracujeme. Nehledej náhražku IDEA, raději začni s MPLABem a aspoň budeš mít i jistotu, že pracuješ se SW, který bude nadále vyvýjen. I přes jeho tisíc nedostatků stále je a bude nejlepší.

Simulátorům moc neholduji. Můj názor je, že jsou výborné na naučení a pochopení některých programovacích praktik, ale tím to končí.

Vytvořil jsem téma jen pro ICD2. Pokud bude někdo chtít pokračovat v diskuzi o ICD2, prosím, nepokračujte v tomto vlákně, ale vstupte do tohoto vlákna.