forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

ASIX_MU BETA_IDEA prechod na MPLAB

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip

tomson
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 19 červenec 2007, 21:37    Předmět: ASIX_MU BETA_IDEA prechod na MPLAB Citovat

informace o možném přechodu z MU BETA+IDEA na MPLAB a SCPD2 nebo ICD2, popřípadě softwarovou simulaci PIC v MPLAB.
Máte někdo zkušenosti s přechodem na MPLAB. Používám na občasné hraní a simulace MU BETA a dodávaný sw IDEA od ASIXu. Velice se mi líbí jak jsou vidět registry a vše co se děje na PIC a zejména náhled samotného CHIPU kde jsou graficky znázorněny i logické úrovně na vsupech/výstupech. Je něco srovnatelného a uživatelsky přátelského i od MPLAB? slyšel jsem něco málo o přípravcích SCPD2 a ICD2 popřípadě možnost simulovat běh PIC softwarově přímo v MPLAB. Znáte někdo sw IDEA a zárověň MPLAB zda obsahuje podobné příjemné prostředí pro ladění programů. Ptám se proto, že asi MU BETA nebude dále příliš podporován a hledám tedy pomalu alternativu v čem by se dalo dál programovat a ladit programy stejně příjemně a bylo tam vše tak jednoduše znázorněno. - děkuji za informace
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

administrator
hlavní administrátor
hlavní administrátor

PříspěvekZaslal: 10 říjen 2007, 14:00    Předmět: Re: ASIX_MU BETA_IDEA prechod na MPLAB Citovat

Už je to hodně dávno, kdy jsem naposled viděl software IDEA, ale řekl bych, že co se týče uživatelské příjemnost a jednoduchosti, tak alternativu asi nenajdeš. Říkám si, proč jí hledat? Všichni sice nadáváme na MPLAB, ale stejně v něm všichni pracujeme. Nehledej náhražku IDEA, raději začni s MPLABem a aspoň budeš mít i jistotu, že pracuješ se SW, který bude nadále vyvýjen. I přes jeho tisíc nedostatků stále je a bude nejlepší.

Simulátorům moc neholduji. Můj názor je, že jsou výborné na naučení a pochopení některých programovacích praktik, ale tím to končí.

Vytvořil jsem téma jen pro ICD2. Pokud bude někdo chtít pokračovat v diskuzi o ICD2, prosím, nepokračujte v tomto vlákně, ale vstupte do tohoto vlákna.

You can do everything in assembler, but no one wants to program in assembler anymore.
... Yukihiro Matsumoto

Rudolf Vesely on LinkedIn
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.