Komunikace mezi EMP800 a PIC18F4520

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o pomoc s komunikací mincovníku EMP800 a mcu. Nechci napsat program, jen z přiloženého DS vyčíst jakým způsobem mincovník komunikuje a jak z něj dostanu informaci o hodnotě vhozené mince, bohužel má znalost AN jazyka na to nestačí.
Děkuji všem, kteří budou mít chuť a čas se na to alespoň podívat.
EMP800v5TechManual.pdf (631 KB)

Buď má jakousi paralelní sběrnici se 6ti OC výstupy(str. 18 ). Kombinace výstupů je pomocí sw přiřazena k 1 ze 16ti kanálů (str. 15), které pravděpodobně reprezentují jednotlivé mince.

Další možností je sériové rozhraní (od str. 26). Rychlost je 9600Bd, data jsou negována (+5V = 0, 0V = 1), full duplex, 8N1, lsb first.
Informace o minci je vysílána buď opakovaně frekvencí 5Hz, nebo pouze 1x.
Vysílá se 5B. První 4 nesou hodnotu. Začínají vždy C, D, E, F (např. 0xC1 nese hodnotu “1”, C je pořadí bytu). 5. Byte má doplňující informaci (str. 28 ).

Nezkoušel jsi strojový překlad? Tenhle text by mohl projít celkem slušně.

Nezkoušel, nic takového nemám.

Pan google má kromě vyhledávače i translator :slight_smile:.

Tak jsem to nechal přeložit a moc moudrej z toho nejsem, zkusím tedy připojit těch 6 výstupů, budu vhazovat různé mince a koukat co se mě kde sepne. jinak to asi nepůjde.

Psali tam cosi o tom, že je nutné výstupy nejdřív nastavit pomocí nějakého jejich sw.

Co jsem tak pochopil, tak je možné použít 16 druhů mincí a přiřadit k jednotlivým nebo kombinaci těch 6ti výstupů.

No keď nechceš, tak ho nepíš a máš po probléme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: