SW instalace programátoru JTAG-AVR USB v2, volba COM portu

Dobrý den, koupil jsem si tento ISP programátor gme.cz/vyvojove-prostredky-p … -p752-444/ a stále se mi honedaří naistalovat do počítače. Ovladače už mám nainstalované,ale v návodu je, že mám nějak přenastavit port na COM. Když dám bascomu programovat tak se mi tam objeví na jakém portu mám programátor, jenže já ho mám na USB a né na COM, prosím poraďte mi někdo. Děkuji

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Isp programátor"

Po nainstalování ovladačů k ftdi (převodník USB<->COM) se v systému vytvoří virtuální COM port. Právě ten máš vybrat. Když nevíš, který to je, můžeš buď zkoušet, nebo si otevřít správce zařízení a sledovat, který se tam objeví po připojení programátoru.

Některé programovací sw vyžadují, aby bylo číslo portu menší než 5. V případě, že je to tvůj případ a programátor se uhnízdí na vyšším čísle, je třeba to ve správci přenastavit.

ještě je tam jedna možnost - nevím z hlůavy, který switch to je, ale můžeš si přepnout, zda to má vytvářet USB com nebo ne (já mám variantu od poláků, určitě to tam popsané je, jen to teď nemám před sebou). ale zkus samozřejmě i to, co psal piityy.

Nebude to asi stejný, ale podobný by to mohlo být jako ten levnější programátor, jenž má na webu GM u sebe český návod. Píše se tam o jumperu 3 (na kraji ve dvojici), jenž když je zkratován (jak jsem pochopil), tak se programátor chová jako hid zařízení.