spolehlivý SOIC 8 test clip

Ahoj, potřebuju naprogramovat Attiny13. Pořídil jsem si nejdříve SOIC 8 clip od Pomona Electronics a pak i od společnosti 3M.

Bohužel ani jeden mi nefunguje. Skutečně jsem s tím měl trpělivost ale nefunguje to. Na některé nožce zřejmě vždycky chybí kontakt. Zkoušel jsem to i různě podomácku upravit, ale se stejným výsledkem.

cz.farnell.com/3m/923650-08/test … /dp/178278
hmcelectronics.com/product/Pomona/5250

Nemáte někdo tip na něco co skutečně funguje? Někde na netu jsem viděl návod na vytvoření soic clipu z PCI konektoru na základní desce.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

S tím neporadím. Pokud jsi se ptal i jinde, zajisté jsi tu otázku dostal také: proč neprogramuješ v aplikaci?

Z PCI konektoru si to nedokazu predstavit, mozna ze tam dokazes nozicky na jedne strane nacpat, ale co ta druha??
V tomto pripade bych to udelal stejne jako piityy, odladil si program v AVR Studiu a potom bych ho nahral do hotoveho boardu, nebo bych koupil 2 a jedno prilepil na redukci SOIC8 -> DIP a tam bych si s tim pohral. Cena nemuze byt tak hrozna…

Přiznám se, že odpovědím úplně nerozumím.

Program mám odladěnej, to není problém. Problémem je to, když chci v AVR studiu 5 skrze ISP programování (programátor má STK500v2) Attiny13 naprogramovat, tak se to nikdy nepřipojí. Podařilo se mi to jen v nepájivém poli.

Jinak plošný spoj není moc velký a moc místa na něm také není ,abych dělal nějaké servisní/programovací vývody zvlášť. Očekával jsem tedy, že si prostě zapájím všechno na plošný spoj, pak připojím SOIC clip a nahraju (naprogramuju) přes něj program.

Nemám zkušenosti, tak jestli se to běžně dělá úplně jiným způsobem, tak mě poučte.

to vypadá, že se to s něčím bije - reset? co je na ostatních pinech, když chceš programovat? napájíž při isp cílové zařízení z programátoru nebo samostatně?

Tak na to potřebujem zapojení okolí mcu. Vypadá to na problém, který zmiňuje radek (nemusí jít konkrétně o reset). Předpokládám, že když programuješ mimo desku, tak to chodí.

Programovat mimo desku jsem zkoušel a stále stejný problém. Spojit se mi podařilo jen v nepájivém poli (tam jsem na Attinu prostě napájel drátky a ty prostrčil do desky).

Jinak problém s deskou by doufám neměl být.
Mezi VCC a Reset mám 10k rezistor. SCK jde jednou cestou přes 160k rezistor na zem a druhou cestou přes 900k rezistor a dál cívkou a přes k-kanál mosfet (opačným směrem) na VCC. MOSI na desce nepřipojen. MISO vede na gate zmíněného MOSFETu.

Napájím z programátoru.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Jsi si jist, že programátor dokáže mcu napájet a že dodá dostatečný proud? U některých programátorů je Vcc pouze proto, aby věděl, jakým napětím s procesorem komunikovat.
Abys neměl problémy s takovými výtvory, proto se na desku dávají programovací konektory (nebo minimálně kontaktní plošky.

No fungovalo to v nepájivém poli, tak předpokládám není důvod, aby to nefungovalo na desce.

Jinak programátor mám tento. shop.onpa.cz/?15,programator-stk500v2
STK500 je standard přímo od Atmelu, takže by s tím vůbec neměl být problém.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

pozor na jednu věc, já ho mám taky, máš zapnuto, aby napájel obvod programátor, tuím propojka č. 3?

Propojku mám dobře. Teď jsem se k tomu zas po nějaké době vrátil. Změřil jsem napětí mezi VCC a GND a ukazuje mi to 0.52V. Nemělo by to náhodou být něco kolem 4,8V ?
Prosím přeměřte to někdo kdo ho máte.