Projekt: MP3 modul řízený PIC, player s klávesnicí pro volbu

Ahoj,
potřebuji vytvořit následující věc:

Jedná se o MP3 player (bude z něj “telefon”). Bude mít klávesnici 4*3 + reproduktor. Bude to zamontované do krabice a bude to na dvoře na stromě :slight_smile: Tedy, žádné trvalé propojení s PC, USB, atp. :slight_smile: Pouze přijdete s 9 V baterkou a jedeme :slight_smile:

Příklad:
Po připojení napájení se ozve oznamovací tón jako z pevné telefonní linky. Čeká nějakou dobu na zadání čísla (třeba 4 místného). Po volbě čísla se ozve nějaká nahrávka, třeba: číslo neexistuje, nebo volej jinam :slight_smile: Takže 4místné telefonní číslo by bylo přiřazeno ke specifické MP3 nahrávce (podle názvu MP3 uložené na CF).

Našel jsem jeden “vhodný” modul, který umožňuje sériový a paralelní komunikaci s MCU:
tendaelectronics.com/?action … 57,427|427

Popis obvodu a propojení s MCU (paralelní komunikace: strana 8, sériová s MCU: strana 9.):
flajzar.cz/data/files/739-MP3-DATA.pdf

Prodává se třeba zde (nebo na alibaba.com):
flajzar.cz/mp3-a-mp4-moduly- … rizeni.htm

Schéma zapojení:
img703.imageshack.us/img703/2682 … pojeni.png

Software pro PIC by se musel vyvinout.

Nic rozumnějšího mne nenapadlo, než to realizovat tímto způsobem.

  1. Ví někdo o něčem jednodušším, efektivnějším?
  2. Jaký typ PIC byste zvolili k této aplikaci (mám programátor pouze na PIC)? 16F??? (dal bych tam PIC 16F628)
  3. Použili byste sériovou nebo paralelní komunikaci mezi PIC a MP3 modulem?
  4. Kolik by tak stálo kompletní naprogramování (kdybych to zadal profíkovi a kolik bych za to měl dát studentovi)?

S pozdravem a poděkováním
Dan :slight_smile:

:arrow_right: administrator: přesunuto z “Elektronika s mikrokontroléry, procesory”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “MP3 modul řízený PIC”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
739-MP3-DATA.pdf (1.22 MB)

Dobr den,
povedlo se Vám rozchodit tu MP3?
Řeším něco poobného.
Díky za info.
odstraněno

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazal jsem emailovou adresu.

To vypadal být zajímavý projekt, také by mě zajímalo jak dopadl.

Já bych to dneska asi řešil spíš s ATmega128, má dost ROM aby se tam vlezlo dost nahrávek ve formátu ADPCM (4-bitová komprese), který je docela snadný na dekódování, žádný další speciální hw by nebylo potřeba. Výstup přes PWM.