Správné paralelní zapojení RGB led pásků

Ahoj, mám jeden RGB zesilovač/budič s jedním rgb výstupem, 3 pásky se společnou anodou. Potřebuji je zapojit paralelně, tj. aby každý pásek začínal přímo u výstupu rgb zesilovače. Mohu to připojit rovnou (tj. na R výstup připojím 3xR vstup pásků atd. - tedy klasicky paralelně) nebo to bude dělat nějakou neplechu a musí to být jinak? Dík.

ano klasicky paralerne, ale jde o to jakou spotrebu budou mit ty pasky paralerne zapojeny spotrebu jestly to ten budic utahne …, to musis vycist ty :wink:

edit: a neni to nahodou jedno ? jestly to zapojis paralerne nebo za sebe ? bude to to samy ne ?

ad výkon - to mám spočítané, budič to utáhne. sériově či paralelně není jedno v tomto případě mechanicky, vzhledem k tomu, jak jsou ty tři pásky rozmístěné:)

pokud to vykonove pobere…,

kdyz by si to zapojil seriove tak by to nesvitilo nebo malo, zapojuje se to vzdy paralerne

vždy? vždyť pásky jsou připravené právěna to, aby se to zapojovalo sériově nebo se pletu?

placnu : 1m pasku je na 12V, pokud budes potrebovat 20m a zapojis je v serii tak je treba 240V , pro 100m 1200V :unamused:
v tech jednotlivich castech pasku muzou bejt ledky do serie ale ty casti se pok zapojujou paralerne
mirley.firlej.org/files/MLRGB2_Schemat3.gif

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
MLRGB2_Schemat3.gif

no ale každý pásek, který jsem viděl, má na jednom konci konektor pro napájení (jack, speciální - to je fuk) a na konci pájecí plošky, kam se dá případně připájet pokračování pásku. hm,a si jsem ten účel špatně pochopil. v každém případě díky.

Paralelní zapojení je provedeno přímo na pásku, takže i když sletuješ jednotlivé části k sobě na koncích, stejně je to zapojeno paralelně po jednotlivých sekcích.

ajooo:) dik