IR diaľkové ov.-vzorový príklad pre vysielanie a dekódovanie

Zdravim , vedel by mi niekto poradit pri zostrojovanie dialkoveho . Mam taky problem ze neviem ako mam primat a dekofovat IR signal , s vysielanim by nemal byt az taky problem ale nemam co vysielat ked som nic neprijal a nedekodoval . Pracujem s PIC-kami. Za rady dakujem

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "IR ovladanie"

Cau, je tu toho na foru dost tak pohledej
forum.mcontrollers.com/search.php?mode=results hledej "RC5"
[forum.mcontrollers.com/t/chovani-sfh5110-38-jak-pripojit-jak-zmerit/1787/1)
je tam nekde ode me i ukazkovej kod pro TX a RX

takze to skoukni a poloz konkretnejsi otazku :wink:

no precital som si to , ten tvoj vzorovy priklad mi nepomoze pretoze pracujem v assemblery , no docital som sa ze na odychtenie signalu by mi stacil aj pickit ktory mam . Jedna sa tam o logicky analyzer no neviem ako ho pouzit, aky program nato treba a ako to zapojit. Zatial by mi to postacovalo aby som videl priebeh signalu a casy . Vsimol som si temu hned pod tou mojou kde sa nieco o logickom analyzery pise tak to idem prestudovat

mel sem na mysli tohle [fotobrana - #10 by MiloPS3)
pokud mas PK tak je to jednodussi :smiley: , zapni si PK SW, v TOOL → Logic tool-> Analyzer, cidlo pripoj podle katalogovyho zapojeni a na 3 kanal PK, zbytek podle obrazku, zapni napajeni “VDD ON” pak spustit “RUN” no a jakymkoliv ovladacem namirit na cidlo a neco zmacknout …
capture_19062011_140524.jpg

Dakujem za radu , uz sa mi podarilo odsledovat signal a bol som docela prekvapeny ake bludy niektore dialkove vysielaju , z piaticch ovladacou bol jediny s RC5 , uz len prist nato ako signal zachytim mikroprocesorom a poslem ho dalej

RC5 nieje jediny protokol pre IR… napriklad panasonic RECS80 alebo RECS-80 to je niečo :smiley:

solarskit.wz.cz/rc5.html

len to co si poslal je pre atmely a ja rozumiem len assembleru pre pic

Skus AR 3 /2005 je tam program v asemblery pre RC5 a pic

Muerto: to ze je tam schema a kod pro neco jinyho neznamena ze ten popis jak zachytit tu RC5ku je nepouzitelnej… :unamused: