rozdily mezi MPLAB a idea od asixu

Dobry den…jsem zacatecnik a chtel bych se zeptat jake rozdily jsou mezi MPLAB a ideou…nekde jsem slysel ze mplab obsahuje nejake chyby a idea ze je zase zastarala…ja jako zacatecnik jsem nejake extra rozdily nezaznamenal…nevice co je lepsi a vcem?? dekuji za odpovedi :slight_smile:

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

Aj ja som pocul, ze MPLAB ma chyby, ale jeho kazdodennym pouzivanim sa zivim uz nejaky ten rok a vela som ich nenasiel :slight_smile:

Rozhodne by som radil pouzivat MPLAB. Je to vyvojove prostredie rovno od vyrobcu, pravidelne aktualizovane na najnovsie MCU, ma siroku uzivatelsku zakladnu, z coho potom vyplyva aj viac moznosti ziskat pomoc na forach alebo rovno najst vyrieseny problem bez toho aby sa clovek pytal.

ok tak ze je lepsi malb…a jeste nejake rozdily nebo tak by se nenasli? k idee nejde doinstalovat nejake pluginy ze?..malpu to jde ale nektere jsou placene?

Ake pluginy?

Ak programujes v assembleri, tak nepotrebujes nic ine, okrem MPLAB-u. Proste stiahnes, nainstalujes, pracujes.
K MPLABu si mozes nainstalovat C kompilatory, trebars tie od Microchipu.

jo to jsem presne myslel…tak my delame v ty idee ve skole…ma mplab nejake funkce navic nez ma idea?

Neviem, ideu nepoznam natolko, aby som to vedel porovnat. Mas tam defaultne editor, assembler, simulator - to ti na tvoju ulohu zo skoly staci.

díky :slight_smile:

Ahoj,

já jsem dělal na obojím, takže jestli to ještě potřebuješ vědět, ozvi se :slight_smile:.

Vl.