Vyzkoušený programátor PIC s přev.USB-COM a nábojovou pumpou

Ahoj!
Já totiž potřebuji pro kolegu z práce, který se programováním nezabývá, ale baví ho elektronika, nějaký jednoduchý a ověřený programátor. Aby fungoval asi takhle: z PC přes převodník USB - COM posílal ve standardním režimu data a na straně programátoru by byl PIC, který by data převáděl na jednotlivé programovací příkazy a popřípadě i obsahoval nábojovou pumpu aby se mohl napájet z USB. Třeba jako ICD2, který nemohu rozchodit a nevím proč nejde.
A nemusí fungovat jako debuger.
Čau Martin

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Hledám funkční a vyzkoušený programátor PIC"

pickit2

Děkuji za odpověď
Ano mám ho také (pickit2).
Ale já chci pro kolegu něco jiného. Zkoušel jste zapojit pickit2 do počítače u kterého nemáte admin práva - zkončil jste!!! Tento počítač vezme jen přechodku USB-COM. A i kdyby tak do něho nic nenainstalujete, z SW vezme jen portable. A s portable MPLAB jsem také pohořel: https://forum.mcontrollers.com/t/portable-mplab-kde-stahnout-prenosnou-verzi-mplab/1793/1
:blush:
Tak prosím poraďte jak dál.
Děkuji Martin.

prevodník USB-COM na 99,9% nebude fungovať… ziskať administratorske prava a neriešiť hluposti.

Tak to by mne zajímalo proč by převodník nefungoval, když chci předávat jen surová data po RS 232.

VIem očo ti ide ale ja som to zavrhol…znamenalo by to naprogramovať jeden uP ktory data spracuje naprogramuje pic a posle že programovannie prebehlo naspet OK. Alebo potvrdzovať kazdy zapis spatne v spolupraci s napr ICprog. Ako bolo by to fajn ale kto ma nato čas.

Jó, přesně tohle myslím. A neříkej, že to někde na netu není. Já to jen nemůžu najít.