Doska s MIPS multimediálnym procesorom JZ4725B, jej využitie

Zdravim,
dostala sa mi do rúk taká zaujímavá vec - maketa telefonu, ktorá obsahuje elektroniku, má to normálne plošák s SMD súčiastkami, a velky grafický display. Keď sa táto maketa zapne, spustí sa v nej videoprezentácia funkcií tohto telefónu. A tak ma napadlo, dalo by sa to nejako použiť, že by som ju napríklad donútil zobrazovať moje vlastné video, alebo dalo by sa to použiť ako display, ktorý by som riadil iným MC? (idealne nejakym atmelkom)
Na doske sú čipy:
HY27UF082G2B
HY57V281620ETP
JZ4725B

Ak som správne pochopil, tie čipy HY sú pamäte, a čip JZ je nejaký multimediálny mikrokontrolér?

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "doska s procesorom JZ4725B"

JZ4725B je multimediální procesor s MIPS jádrem, používá se hlavně v MP4 přehrávačích, ovšem na netu se dají najít i návody, jak ho donutit bootovat z SD karty, spustit na něm Linux atd. Osobně bych se asi vydal tímto směrem (teda kdybych měl dost času si s tím takto hrát) - zjistit co je to v tom přesně za displej, zjistit jestli na tom rozjedu linux, zjistit jestli existuje modul/knihovna pro ten displej (nebo si ji napsat, jestli je podle čeho)…

linux-mips.org/wiki/Ingenic
en.wikipedia.org/wiki/Ingenic_Semiconductor

Asi už načisto neviem googliť…snažím sa nájsť nejakú schému alebo ten postup, akým tomu procesoru nasipať do pamäte linux… no som stále v začiatku… akým najjednoduchším spôsobom by sa dal tento mc preprogramovať? Aký programátor by som mal použiť? Ak by ste prosím našli nejaký návod, vopred ďakujem, za uvedenie linku.

code.google.com/p/voguelinux/source/detail?r=3
vogeeky.co.cc/file

Na schéma se mě neptej, absolutně nemůžu vědět, co to máš vlastně za board. Stáhni si datasheet k tomu procesoru a porozhlédni se po té desce, jestli tam nejsou nějaké výstupy třeba na JTAG (nebo co to vlastně má za rozhraní, jsem teď na návštěvě a ten datasheet neotevřu)…

mp4nation.net/forum/viewtopi … 02&start=0

neviem, či som z toho datasheetu správne pochopil, ale keď pripojím na MSC0 SD kartu so skompilovaným linuxom čo je v tých linkoch, a zvolím boot select piny správne, mal by MC bootovať z tej externej SD karty? Tak by sa dalo vyhnúť priamemu programovaniu jeho vnutornej pamäte? ma vobec nejaku?
Ten display je k nemu pripojený pomocou vela noziciek(zatial som to mal rozobrane iba raz…teraz idem spamäti)… driver k nemu je treba zakompilovať do toho linuxu? Alebo akým spôsobom ho donútim fungovať?