Snímání otevření dveří-jiné možnosti než magnetický detektor

Ahoj, potřeboval bych snímat otevření dveří, ale nehodí se mi tam magnetický dveřní detektor - potřebuji, aby to nebylo skoro vidět. Bohužel použít magnetický jazýček a magnet nejde, neboť aby se to do prostoru u dveří (okolo dveří) vešlo, tak slabý magnet jazýček neutáhne. Mám tam v součtu cca 5 mm. Jde o dveře a futra. Máte někdo nějaký nápad, čím bezpečně detekovat rozepnutí kontaktu a jeho sepnutí, tak aby se to dalo pro toto použít? Snad jsem to moc nezamotal. Díky.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Mechanické spínání - detektor"

Koukni do Jablotronu, ty maji magnet a jazickove rele pro zavrtani do ramu. Pripadne klasicky magnet nahradit neodimem.

na ně už jsem koukal, je to jedna z variant. uvažoval jsem o nečem podobném, jako se detekují v autech uzvřené dveře, malým nechanickým spínačem. případně o nějakém šterbinovém optočlenu.

Dnes uz take ne, preci jen, co je mechanicke, muze vlivem pocasi spise odejit.

tak dřív to tak bylo. já vím,že to může odejít (a taky mám obavy vzhledem k možnému bouchnutí dveřmi), ale ten magnet tam prostě nedostanu:(

v dnesni dobe miniaturizace 5mm neznamena malo :wink: , magnet z optiky cd/dvd (sou docela silny ), magneticky cidlo prekvapive z mobilniho telefonu , viz priloha
mag+cidlo.zip (250 KB)

A jak to tedy prosím je dnes? Je tam nějaký optický senzor?

No bude to jak u ktereho vozu, ale uz jsem se setkal u tri aut z peti z jazickovum rele a magnetem