RGB driver pro led pásek

Ahoj, nemáte někdo nějaké schéma pro rgb driver na rgb led pásek? Mám koupený irda driver, ale rád bych měl ještě jeden pásek řízený počítačem, napájení pásku 12V, odběr do 1A. Chtěl bych si driver postavit, děkuji.

doplněno: ještě mne napadla jiná varianta, použít stejný rgb driver, ale skrze počítač vysílat ir diodou stejné příkazy, jako vysílá ten dálkový irda ovladač. JInak jde o tento ovladač - neuhold-elektronik.at/datenblatt/N3970.pdf

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
N3970.pdf (274 KB)

Jak to má vypadat? Má to jen spínat 12V pás diod?
To jsme s tebou už přeci nedávno (obecně) řešili :wink:. Rozdíl bude pouze v tom, že to nebude pouze jen delší dobu sepnuto nebo rozepnuto, ale pro plynulou regulaci jasu použiješ na buzení báze spínacího tranzistoru pwm výstup procesoru.
Co to má umět?

Pokud bys chtěl jen vysílat IR příkazy, musel bys je nejdřív zjistit.

asi jsem se vyjádřil naprosto nejasně:) když to po sobě čtu, tak si to taky myslím. Je to něco jiného, než co jsem už vyřešil. Hraju si teď s led páskem (30 diod, RGB) a mám k němu IR dálkový ovladač. Asi ideální cílový stav je ovládat stejný RGB pásek jak z mcu (rsp. počítačem), tak i dálkovým ovladačem.

První nápad byl (to ještě za myšlenky dvou pásků) postavit si samostatný RGB driver. Druhý nápad byl využít IRdu a na mcu připojit irda vysílač, který by posílal stejné kódy, jako to dálkové ovládání. Ale na to už vůbec nevím jak:)

Poslat data do IR přijímače by zas takovej problém nebyl (zrovna to zkoušíme dát dohromady na viewtopic.php?t=2201&start=15).
Musel bys ovšem nejdřív zjistit kódování použitý mezi driverem a ovladačem(jesli je to RC5 nebo jiné) a pak konkrétní příkazy.

Pokud by tohle představovalo problém, bylo by asi jednodušší vytvořit paralelní driver, který odpojil ten IR v případě řízení z PC a připojilho zpět na příkaz z pc nebo po jeho vypnutí.

postavil jsem si jednoduchý detektor na RC5 a ten to není:( ještě mne napadlo jít cestou naučení se kódu, ale nikdy jsem to nedělal, budu pátrat.

Tady najdes navod jak zjistit co to vysila [forum.mcontrollers.com/t/chovani-sfh5110-38-jak-pripojit-jak-zmerit/1787/1)

Jak vypada “jednoduchý detektor na RC5” :question:

Pokud bys to chtěl jen naučit mcu, tak si něčím zaznamenej kódy všech tlačítek (vícekrát pro identifikaci případného toggle bitu) a časování (rychlost přenosu).
Pak stačí sestavit vysílací rámec a můžeš blikat :wink:.

Děkuji

Z dema EVB 4.3.

to vypadá jednoduše (takže to bude složité jak prase:) ), díky, asi se vydám touto cestou.

Největší problém na tom je zjistit kódování. Pak už je to pohoda.
Běžné IR přijímače ti zjistí posloupnost 0 a 1, ale neuvidíš tam modulaci nosný. Když použiješ IR diodu nebo IR tranzistor na detekci, uvidíš tam i tu modulaci, ale vyčíst z toho data už je vopruz.
Tedy asi jedno tlačítko si změřit oběma způsoby nebo kdybys měl nějaký 2 kanálový měřidlo a zaznamenal obojí najednou.
Pro načtení dat stačí dost pomalé měření (jakákoli zvukovka nebo i adc v procesoru), na zjištění modulace by musela mít zvukovka vzorkovačku nejmíň 192kHz (což bývá maximum, co umějí).

Taky by asi šlo se napíchnout na výstup IR senzoru driveru a posílat do driveru přímo data. Pak by ses nemusel zabejvat modulací, ale zas bys měl dráty.

ty jo, tak to vypada sloziteji, nez jsem myslel:( to asi nedam:)

Tolik bych se toho nebál. Šel bych pro začátek tou možností, že se napíchneš na IR přijímač.
Na milově odkazu máš návod na zachycení dat zvukovou kartou. To bych zkusil jako první věc. Když budeš vědět co poslat, zkusil bych to tomu driveru procesorem poslat. Tam by neměl bejt problém. Teprve pokud se ti pak bude chtít, můžeš se pokusit o IR přenos.

Hlodá to ve mě, asi to taky zkusim :slight_smile:. Mám tu pár ovladačů neznámýho původu, žádná technika na ně nereaguje, tak bych je mohl využít :smiley:.

pokud ti jde jen o to ovladat ten RGB driver z PC tak pak nemusis resit naky IRko , nee ?
staci zjistit co leze z toho IR primace pro kazdy tlacitko , :arrow_right:

(dobrej napad piityy :smiley: )
a pak jak budes komunikovat mezi PC a MCU uz je na tobe , RS-232, BT , LAN …

toho se nesmis tak bat , kdysi jsem meril (RC5) kazdou logickou uroven zvlast pomoci casovace a zobrazoval na LCD v asmku :laughing: , a pak podle zaznamenanejch casu daval do kupy a porovnaval …

Přesně tak. Přece se nenecháš vyděsit kouskem plastu a několika drátkama :smiley:.
Průběh níže jsem naměřil zvukovkou na IR přijímači. Je tam vidět jakejsi start pulz, pauza a pak vysílaný data. Stejně tak tam jde snadno změřit bitovej interval. To na konci je opakovací posloupnost (když tlačítko držíš).
Na vygenerování něčeho takovýho procesorem nic není :slight_smile:.

Procesorem už blikám do IR přijímače a leze z toho co potřebuju. Zejtra, když bude čas, bych měl vyblikat to samý co ovladač. Je to opravdu primitivní. Ovládání počítačem i přes IR (nebudeš muset zasahovat do zapojení driveru) vpohodě zmákneš.
Jediný, co musíš zjistit, jsou ty kódy tlačítek

Díky všem, o odrazení nejde:), jen zatím nemám tak bvelké zkušenosti:( :slight_smile: ale učím se:)

Tu máš něco pro inspiraci kdybys nevěděl.
Ze záznamu na předchozí stránce jsem si nějak označil data pro mcu (pulz následovaný pauzou je “1”, 2 pauzy jsou “0”) a slepil kus kódu, co to dokáže vyslat.
(oba obrázky jsou v upravený záznamy ze zvukovky).
main.c (2.57 KB)


děkuji