Děrné pásky a štítky

Ahoj vespolek… Mám takový dotaz, nebo je to možná spíš takový malý průzkum: Používáte v práci (či kdekoliv jinde), nebo víte o nějaké firmě nebo instituci, kde se ještě používají děrné pásky nebo štítky?

Manželka je loni použila na výzdobu vánočního stromku, kdy smotané květiny vypadaly s dírkami fakt super.

To je bezesporu dobrý a praktický nápad, nicméně jsem měl na mysli spíše používání v tom původním určení :smiley:

Jinak se ptám proto, že jsem teď nedávno opravoval v jedné firmě jeden takový trochu zvláštní stroj, a po delší době bezradného běhání okolo mašiny seřizovač prohlásil “Tak já tam zkusím znova nahrát program”, načež se vzdálil, a když se po chvíli vrátil, tak měl v jedné ruce děrnou pásku a v druhé děrnopáskovou čtečku :open_mouth: Načež to opravdu připojil k té mašině a ten program tam z toho skutečně nahrál… :question: A to prosím v druhé dekádě jednadvacátého století…! Skutečně jsem nevěděl, co si v tu chvíli mám myslet a jak se vlastně mám tvářit :laughing:

Tak mě pak napadlo, že se tu zeptám, jestli to fakt ještě někde někdo používá, nebo je to už opravdová rarita se vším všudy… Víte o nějakém dalším takovém případu?

Máš to vyfocené?

Mame je u mamky, takze az pojedeme na navstevu vyfotim…

Myslel jsem fotku zmíněné vánoční výzdoby za použití děrných pásků.

Ne, to jsi me nepochopil. Na vanocnim stromku jsme nemeli povesene ciste derne pasky, ale manzelka vyrobila z dernych pasku kvetiny, ktere se potom povesily na stromek…

Původně jsem myslel, že jste je použili k aranžování živých květin. Toto je ještě lepší nápad :wink:.