Programátory na USB

Nevíte prosím jestli existují nějaké programátory v přijatelných cenových relacích které jdou připojit k laptopu? Nemám na něm LPT ani COM ale je tam spousta USB. Připadně existuje nějaká levná možnost předělat LPT nebo COM programátor na USB programátor?
Díky za případnou odpověď.

Levné programátory na USB nenajdete. Lepší je spíše, jak říkáte, si nějaké předělat. Ovšem ne předělat programátory, ale vyrobit nebo zakoupit si rozhraní mezi USB a sériovým nebo paralelním výstupem. Pokud takovéto rozhraní vlastníte, tak můžete jednoduše připojit do USB portu jakýkoliv programátor.

K vašemu notebooku by se měl dát sehnat tzv. replikátor portů, který jej doplní o chybějící výstupy. Lepší řešení je si koupit replikátor portů na USB. Takovýto replikátor pak můžete připojit i ke stolnímu počítači nebo k jinému notebooku.

Pokud chcete něco opravdu levného na USB, tak si můžete předělat tzv. redukci paralelní tiskárny na USB. Je to redukce USB a Centronic rozhraní. Cena se pohybuje do 300 Kč a vypadá to nějak takto:

http://www.mcontrollers.com/image/200604292244_USB_Centronic1.jpg

Pak již stačí jen Centronic konektor ucviknout a vyměnit jej za LPT konektor:

http://www.mcontrollers.com/image/200604292244_USB_Centronic2.jpg

USB replikátory se dají sehnat už za 1500 Kč. V této cenové kategorii mají většinou konektor počítačové sítě (RJ45), konektory PS2 a sériový a paralelní výstup. Dražší mají i výstup VGA pro připojení monitoru, ale to v našem případě nepotřebujeme. Replikátor v ceně do 1500 Kč (bez VGA):

http://www.mcontrollers.com/image/200604292245_USB_replicator1.jpg

Originální Acer replikátor v ceně do 2000 Kč (bez VGA):

http://www.mcontrollers.com/image/200604292245_USB_replicator2.jpg

Děkuji. Tatkto rychlou odpověď jsem nečekal.

Funguje to i na tu nejvyšší rychlost sériového portu?

Někdy bývají při nejvyšší rychlosti problémy. Dražší replikátory většinou fungují bez problému i na nejvyšší rychlost.

chtěl jsem si k NB koupit redukci USB - paralel - byl jsem však upozorněn na to, že některé (většina) těchto redukcí je jen jednostranná, t.j. pro směr USB - paralel. a né opačně. Bude výše popsaný replikátor fungovat oboustranně?
Dík za reakci. …

Četl jsem, že se některé replikátory běžně používají i k složitějším programátorům, tzn. musí být oboustranné, jinak by se nedalo číst data, verifikovat, apod.

Vlastní zkušenost s nějakou USB / LPT redukcí či replikátorem nemám, takže nemohu říci jestli ta či ona funguje…

mám podezření, že elektronika převodníku je v konekt. Centronix a né v malém zalisovaném USB. - po ucviknutí nemusí fungovat. Také ten kablík nevypadá na 25-ti žilový. Raději bych vyzkoušel s nějakou redukcí (Centronix z vyřazené tisk.) - 25 pin. konekt.

Viem ze je to uz stary post, ale dneska som na tomto fore prvy krat…

Programatorov na USB je vela, ked si chces kupit, tak najlacnejsi AVRISPmkII stoji cca 2000 SK, ak si ho chces vyrobit, tak sa zmestis do 300 SK aj s kablami. Sam mam spraveny a pouzivam svoju verziu klonu AVRISPmkII k plnej spokojnosti… pokial by si mal zaujem o podklady k vyrobe, pripadne by si mal zaujem o kupu, tak sa ozvi na xpavlicek :zavinac:] gmail :bodka:] com

Podklady pro výrobu můžeš dát přímo na fórum (nemusíš být ani registrovaný). Stačí založit nové téma a kliknout na tlačítko Připojit soubor (nachází se nad tlačítkem Odeslat).

Koupil jsem si na inetu USB PIC Programmer s CD - obslužným programem, typ Brenner 8 do 800,- Kč. Německý manuál. Ve fóru se žádné zkušenosti
neobjevily. Nevíte, jak se dá s uvedeným programátorem vypálit 16F54 ?

  1. Nainstalovat dirver a software
  2. Nakalibrovat Vpp
  3. Programovat
    Jen nevím , proč jsi koupil zrovna tenhle programátor, když original Microchip PICKit 2 stojí 1000Kč, je nesrovnatelně rozšířenější a podporovaný prostředím MPLAB.

Pokud jste si všimli tak na tom kábli je taková krabička, tam bude ten převodník. Kabel od USB_A konektoru je tenčí, než ten, co vede k tomu konektoru LPT. Navíc kabel stačí 18ti žilový, 8 pinů je totiž GND :wink: