VUT obory

ROzhoduju se mezi obory na feecu a jak asi tušíte, tak bych chtěl mít co nejvíce z mikročipů, kybernetiky a elektroniky. Hned jsem si říkal, že “Mikroelektronika a technologie” bude správná volba, jenomže podle příručky a ohlasů je to spíš elektrotechnologie (chemie, technologie, výroba) se soustředěním na nanotechnologii atd. Prostě návrh “vnitřku” a skoro žádná práce z “vnějškem”.

Mohli byste mi poradit jestli je lepší uvažovat o “Automatizační a měřicí technika” nebo “Elektronika a sdělovací technika”? Podle příruček se mi zdá, že tam mají paradoxně více programování (sw i hw) a více elektroniky ne z pohledu elektrotechnologie.

Pokud bych to bral podle naší školy, tak Elektronika a sdělovací technika jsou spíš VF věci, teorie ohledně modulací, antény a komunikace.
Automatizační a měřicí technika je spíš právě o řízení, zracování dat a je hardwaru mnohem blíž.
Základy elektrotechniky (součástky, použití, práce s OZ…) jsou společné oběma větvím.
Určitě se dostaneš i k anotacím jednotlivých předmětů, ty by ti s výběrem mohly pomoct.

potom este budes mat volitelne a povine volitelne predmety a tam si to vieš doladit…teda aspon na slovensku tak je…

Přesně tak, osobně mám třeba předměty z obou zmíněných větví abych si nemusel zapisovat takový specialitky jako je ekonomika, marketing a další pro mě nesmysly. Jsou lidi, kteří si to zapíší rádi a asi to využijí, to ovšem není můj případ a proto jim rád přenechám místo :smiley:.

no zrovna VF část elektotechniky mi taky moc nešmakuje :slight_smile:

kiez by sa dali aj na mojej skole (FEI) vysachovat ekonomicke predmety nejakymi zaujimavejsimi :smiley:
to ale nejde, tie marketingove su povinne, a treba ich spravit :frowning:

oživuju tohle téma. Je tu někdo absolvent nebo student třetího ročníku bakalářského studia MET, AMT nebo EST, aby mi poreferoval?
Po zkouknutí bakalářských prací z MET
viz toto
začínám uvažovat, že bych z MET přestoupil na AMT nebo EST.
:frowning:

Absolvent tamních oborů nejsem, ale ty druhý dva obory jsou rozhodně zajímavější - návrh, vývoj elektroniky.
Ten MET vypadá spíš jako elektrotechnologie - návrh ve stylu “jakej elektrolyt použít v kondenzátoru”. To by mě asi nebavilo :slight_smile:.

Co dělá Pardubák v Brně? Doma máš UPCE. Ale to by zas nebyly kalby každej druhej den :smiley:.

UPCE strašně sux…to už bych radši šel na tu VŠ SPŠE, kde jsem maturoval.

Jinak asi to říkáš správně. Přijde mi, že MET není to co jsem očekával. Klasický elektroniky + embeded systémy ala mikročipy atd tvoří tak dohromady čtvrtinu. Jinak to je samá elekrotechnologie a materiály a materiály a jak co vyrobit aneb doufej, že si dáváš chemii a fyziku apod předměty.
Zatím předpokládám jenom z té příručky k oboru

EDIT: Třeba na EST by mi vadily ty antény a předměty o sdělovačce, ale vem to čert…rozhodně lepší než zkoumat psát bakálařku o chování iontů v xxx roztoku.

Co potřebuješ vědět přesně, jsem v 3.ročníku na MET (podruhé :slight_smile: )

Zdravím,

dělám zrovna třeťák EST. Co přesně by tě zajímalo?