Automatické rozsvecovanie svetiel FABIA

Tento Automat pre rozsvecovanie svetiel osobného automobilu zverejňujem z dôvodu časovej aktuálnosti a zákonnej nutnosti svietiť cez deň. Vyrobil som ho pred niekoľkými rokmi a dodnes funguje spoľahlivo vo všetkých automobiloch. Myslím si, že toto zariadenie je veľmi jednoduché a zvládne ho aj úplne obyčajný amatér v elektronike. Máloktoré komerčne vyrábané automaty svetiel automobilu sú tak účelne a jednoducho navrhnuté ako toto. Nepáči sa mi napr. automat z dielne ŠKODA OCTAVIA, ktorá dodáva tieto automaty v nových OCTÁVIÁCH a fungujú tak, že sa obrysové svetlá zapnú už pri prvej prepnutej polohe kľúčika spínacej skrinky, teda keď sa elektronika dostane ešte len pod napätie. To znamená, že predčasne spotrebúvajú už aj tak dosť slabú batériu automobilu. Zbitok článku a schémy nájdete na elektrobazeny.sk/post/automaticke-rozsvecovanie-svetiel-41/

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Odkaz byl vyjmut z code a byl nahrazen přímým odkazem na článek.

No aj tak sa da… to osvetlenie znacky je snad zbytocne a zrusil by som to…cez den to nema vyznam…

Ja tam ma este 2x FET a svetla sa rozsvecuju postupne tj vlakna chranene pre prúdovymi nárazmi…