Komunikace AVR - v PC se ukáže negovaná a obrácená hodnota

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč když pošlu z AVRka byte 0x01 (b00000001)
v PC se mi ukáže obrácená hodnota 0x7F(b01111111) ? - takto jsou samozřejmě všechny byty - bity chodí negované a ještě obráceně

na jakýkoliv jiný terminál, který jsem nestvořil já to chodí normálně
com port, 9600,8,1, no parity

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "komunikace AVR- aplikace Visual studia"

V čem jsi to spáchal? Jesli je to C#(nebo aspoň něco na .NETu), můžu se na to zkusit mrknout.
Mě choděj vlastní terminály vpořádku, nějaký (v C#) jsou i tady na fóru.

No vycházel jsem právě z toho tvojeho terminálu CS_W32_terminal hex. Pak jsem zkusil ještě použít přímo ten a něco na něj poslat a i když něco dojde tak výledek je stejný - teda špatný.

Tak to netuším kde je chyba, terminály mi mezi sebou komunikují správně a při řízení mcu jsem taky neměl nikdy problém.

Vůbec to nechápu - nainstaloval jsem si na vyzkoušení ten Hercules a ten taky nechodí takže zatím 3:3 můj, tvůj a hercules zobrazí 0x7F a hyperterminál, Docklight a terminál vCV ukáže 0x01 - dal jsem sledovat komunikaci na portu prřes ComSpy -viz obrázek - v horní části je použit Hercules a v dolní Docklight.

Správně to má fungovat tak, že z PC pošlu “send” a MCU odpoví automaticky
01 01 02 02 02 04 0A ale při použití těch “nechodících” terminálů se mi po odeslání neobjeví nic v bufferu MCU a když spustím odpověď "ručně " tak to pošle to:7F 7F BF BF BF DF 0F

ještě doplním, že rychlost na to nemá vliv
com.jpg

Jak to máš propojený? HW COM + max nebo USB COM + max, nebo jiná varianta? Vyzkoušej loopbacky na jednotlivých částech řetězce. Klidně si napiš i loopback do mcu.

Mám to - MCU-MAX232-převodník232/USB