Zháňam schému jednoduchého USB programátora AVR MCU

Čaute, hľadám nejakú pomerne jednoduchú, hlavne nie s SMD súčiastkami, schému na procesory AVR, konkrétne, aby to vedelo naprogramovať Atmega8, atď. Takou podmienkou je, aby to bolo na USB port, kedže iné porty nemám k dispozícii. Pokiaľ o niečom takom viete, prosím, dajte vedieť.
Ďakujem.

PS: kupovať nový sa mi moc nechce, kedže sa venujem skôr PICom, ide len o to, keď sa mi zapáčí nejaká schéma, a náhodou tam bude Atmega8, aby som si to vedel doma bez problémov naprogramovať.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Programátor AVR"

Pochybuju, že něco najdeš. Programátory na usb téměř vždy obsahují mcu a ten je předtím třeba někde naprogramovat. A pro avr jsou to většinou avr :slight_smile:

Čisto teoreticky by som si to možno niekde vedel naprogramovať. Ide mi skôr o to, nájsť spolahlivú schému, ktorá zaručene funguje, nie je zložitá, a je na USB. Takže s tým, naprogramovať AVR vopred do programátoru by nemall byť problém.

skus BiProg web.quick.cz/ruckl/biprog/biprog.html.

Je aj priamo na USB, ale tam ti treba hodiť SMD prevodnik od FTDI.

Ale je aj na seriovy port (treba prerobit plosak na klasicke suciastky) a ten spolupracuje aj s prevodnikmi USB-RS232 bezne predavanymi v obchode…

No ako vravím, nenašlo by sa niečo bez použitia SMD a na jednostrannej doske ?? Jednoducho, aby s tým neboli žiadne zbytočné starosti. A aby fungoval na 100 percent.

Ahoj.Možno by Ti mohlo pomôcť toto.Je to jednoduché,ja si to tiež chcem postaviť,len som si zatial na to nenašiel čas. Tu máš odkaz :
pablox.net/index.php?option= … 2&Itemid=1

Možno Ti to pomôže.Poprípade sem hoď svoje skusenosti,keď to postavíš.

pablox.net/index.php?option= … 2&Itemid=1 hm natrepal tam 220R odpory a potom sa cudoval ze mu to nejde a musel menit odpor z 2k2 na 10k a to nehovorim ze ho zle zapojil res inak ako v povodnom zapojeni …takto zapojena ledka nebude svietit… no stava sa…

Postav si radsej original fischl.de/usbasp/

Akurat by som dal nerjake ochranne odpory medzi koncovku programatora a ATmega… po 100R by to mohlo chodit (samozrejme ak nebude nic pripojene na programovacie obvody)

Tiež môže byť usbasp, ale počítaj s tým, že avrstudio ti ho nevezme… potrebuješ soft na napaľovanie…

Inak BiProg je aj verzia bez smd a to HW1.0 a HW3.0 (tu maš odkazy kukni):

web.quick.cz/ruckl/biprog/components/biprog-HW1_0.pdf

web.quick.cz/ruckl/biprog/components/biprog-HW3_0.pdf.

A s prevodníkom usb-rs232 to chodí… A hlavne ti to podporuje aj AVR Studio, čo je veľká výhoda…

Môj názor…