Manual v češtině k MPLAB 7.XX

Chtěl jsem se zeptat jestli neexistuje český manuál k MPLAB IDE 7.XX. Jsem uplný začátečník a v knihách o PICECH jsem našel popis MPLAB 4.12, ale nejsou tam např pic12f675,16f630.

Používat v dnešní době MPLAB verze 4 je naprostý nesmysl. Rozdíl mezi verzí 4 dnešní verzí 7 je obrovský.

O překladu nevím. Nemyslím si, že takový překlad vůbec existuje. Spíš bych ti doporučil si stáhnout aktuální verzi, ptát se (zde na fóru) a experimentovat.

Co ti není tedy není jasné? Začni tím, že založíš nový projekt… Umíš to?

No právě mi to založení projektu nějak nejde

Jakou používáš verzi MPLABu?

včera jsem nainstaloval MPLAB IDE 7.51. Já jsem si postavil před časem chipona I, který byl uveřejněn v KTE a teď jsem se k tomu vrátil,ale v mini škole programování je MPLAB 4.99 . tak jsem se chtěl začít učit na nové verzi MPLABU.Ale nemůžu nějak vytvořit nový projekt.

Nejjednodušší to budeš mít přes průvodce. Hlavní nabídka -> “Project” -> “Project Wizard…”. Postupně si nastav správný mikropočítač, název projektu (jednoduchý název) a jeho složku. Nic víc není nutné.

Potom klikni na Hlavní nabídku -> “File” -> “New”, výsledné okno ulož do složky s projektem jako tvuj-nazev.asm. Klikni na “Source Files” a volbou “Add Files” vlož tvůj tvuj-nazev.asm.

Do okna tvuj-nazev.asm napiš začátek programu, ukonči pomoci end a dej kompletní překlad klávesou F10.

děkuji vyzkouším

Tak jsem to vyzkoušel a funguje to skvěle moc děkuji, chce to hledat a hledat!

Jenom nemůžu najít simulaci kláves, někde ve foru jsi pro verzi 7.31 psal postup pro simulaci kláves

**“Debugger” -> “Stimulus Controller” -> “New Scenario”. **

ale ve verzi 7.51 to tam nemůžu najít?

Přesně tak - stačí hledat:
[forum.mcontrollers.com/t/mplab-7-50/196/1)

Myslím, že je to, co hledáš :smiley:.