Sháním hotový měnič z 2,4V (dva AA akumulátory) na 5V, 100mA

Dobrý den,
potřebuji napájet zařízení +5V/100mA ze dvou tužkových akumulátorů 1,2V. Poraďte mi, prosím, vhodný měnič, který by šel u nás koupit v množství 2 ks.
Díky,
Vlasťa

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Měnič z 2V na 5V"

O hotovém nevím, ale co si postavit s L6920? Mají v GME (Praha). Umí 2.5V na 3.3V nebo 5.2V nebo nastavitelný. 100mA zvládne bez problémů.

Díky, o tomto obvodu jsem nevěděl.

Vl.

Ahoj Tommi
Posim, aby ses neurazil, opravdu hodne pomahas v tehle forech, vic nez ja, ale poprosil bych, aby sis overil informace. Tvuj navrhovany IO v GM by chudak kluk musel koupit ve 100 ks a navic je to SMD. vis urcite, ze to dokaze zapajet? Ja jsem samozrejme zadnou DIP verzi nenasel, protoze kdyz dam step up v gme, tak ni jineho nevybehne, ale hodilo by se nejaka alternativa k tomu…
Jinak prosim, aby si kvuli tomu nezanevrel, taky by me to zajimalo…
Diky moc…

Nie je to síce dip, a asi ho bude treba objednať, ale obvod NCP1450A stojí za to poštovné (napr. cez Farnell) - pracuje aj s 1ks AA.

To DragonSoul…hmm… když jsem se na to díval do GM tak měli v Praze asi 16 ks za cenu kolem 68Kč. O tom obvodu jsem věděl protože s ním dělal známej a pochvaloval si ho. Tak jsem se podělil. Určitě existují i jiné, jen nevíme o každém typu. Co se týká patice tak myslím že vlasta_vlček by to mohl zapájet. Vypadá na to, že stále něco dělá. A DIP jsem ani nenabízel. Nicméně jsem vždy přístupen popostrčení jiným směrem (možná i lepším) a nebráním se tomu a rozhodně to není důvod abych na něco nebo na někoho zanevřel. No ale to už jsem dost OT.

Hoši, díky za podněty. Opravdu je to hlavně o tom, že pro výrobu 1 ks zařízení, které by mělo být co nejlevnější (proto používáme zapojení s mikrořadiči = s minimálním HW) se prostě nevyplatí nechat si to posílat. Pokud nemám někde v dosahu jízdy na kole prodejnu, ve které to vedou, tak nezbývá, než počkat, až se těch věcí nashromážní více a poštovné se v tom rozpustí. Ale víte, jak to je - člověk by to chtěl mít hned … :slight_smile:
Ale přesto dík za podněty, člověk by jinak nevěděl, kde co je.

P.S. A s pájením SMD opravdu nemám problém :slight_smile:.

Vl.

Mrkni sem.
mcu.cz/comment.php?comment.news.2403
Je to sice taky SMD, ale mohlo by Ti to pomoct.
Mikop

Dík, to je přesně ono.

Vl.