ovládání LCD s HD44780 po UART

Ahoj,
zoufale hledám zapojení kde na jedné straně budu mít ser. linku a na druhé připojený display. Myslim že takové zapojení bylo někdy v Aradiu, tušim že s picem, ale ne a ne ho najít :frowning:
neporadí pls někdo kde něco takového najít

74HCT595.
Naklokáš do něj data, pak je pošleš na výstup. To provádíš při každý požadovaný změně pinu lcd.

Radši 4094, 74HCT595 má 1 pin navíc. 595 je zase rychlejší.

595 je sice rychlejsia ale v zhadom na opytany displlej asi nieje rychlost dolezita

Nevim, zda je problém připojit master reset napevno na jednu úroveň, ja v tom ovšem žádný nevidím :wink:

Zda sa, ze tema je

ovládání LCD s HD44780 po UART

tam sa mi pouzitie inak mojej velmi oblubenej 74xx595 moc nepozdava. :slight_smile:

Ja by som tam dal ATmega8 a ta by riesila i nacitania a osetrenie tlacitok, podsvetlenia, kontrastu a este ostalo aj na nejake tie LEDky signalizujuce rozne stavy. Urcite sa na to da puzit i nejaky PIC, alebo x51, alebo MCP430, alebo hocico najlepsie s UARTom.

Jojo, Martin to pochopil přesně jak jsem myslel.
Jinak jsem zatím našel několik konstrukcí
madhacker.org/rs232.htm *zbytečně složitý, popsáno i v PE 11/2003
best-microcontroller-project … l-lcd.html *zbytečně velký uController
bobblick.com/techref/project … dterm.html *jednoduchý malý, ale pomalý
ale žádná mě neoslnila :slight_smile: takže to zatím vypadá že šáhnu do šuplete pro 16f88 a jeden převodník UB232R a nějak to ubastlim sám
Jinak pro představu co s tím chci dělat:
Celé se to má připojit přes USB k tomuto MiniPC, aby to zobrazovalo vytížení procesoru, využití operační paměti + možná ještě nějaký další stavy. Zatím to mám přes GPIO, ale to se mi zdá zbytečný a málo univerzální.

Aha, on tam ten procesor ještě není :smiley:. Tak to pardon.

Myslíš tohle?
bezstarosti.cz/jungle/serdisp/serdisp.htm
Dělal jsem jak přímo tuto věc, tak svoje upravené s regulací PWM podsvitu, vyberu rychlosti atd.
Mikop

Dík za odkaz, to je přesně co jsem měl na mysli. Fakt je, že čím víc jsem o tom přemýšlel, jak je to vcelku jednoduché, že je až škoda nezapojit vlastní hlavu :slight_smile: