Čím se profesionálně zahřívají teplem smršťovací bužírky?

Ahoj,
léta letoucí používám ke smršťování teplem smršťovacích izolací klasický zapalovač na sporák (ten, který má dlouhý krk). Funguje to sice perfektně, ale vždy je tu nebezpečí, že to přeženu a spálím smršťovací bužírku nebo PVC izolaci vodiče. Zajímalo by mě, čím to dělají profesionálové? Někde jsem se dočetl, že se to má dělat horkovzdušnou pistolí, ale nedovedu si představit, jak používám obří horkovzdušnou pistoli, kterou mám na zbavování dřeva starého laku na miniaturní konektor s ještě miniaturnějším drátkem. Existuje nějaká miniaturní horkovzdušná pistole?

Děkuji,
Luboš

neviem zvykol som pouzivat plynovu pajku… ale zeby to bolo profi :smiley:

Díky Atlane a za VELMI rychlou odpověď, toto je bezva fórum :wink:.

Cokoliv je více profi než zapalovač na sporák (snad jedině kromě zápalek). Jak se to dělá plynovou páječkou? Plynovku nemám, ale pokud vím, tak plynová páječka zahřívá plynem hrot, kterým se dá takto mobilně pájet. Nebo se snad z plynové páječky dá udělat horkovzdušná pistole?

Jasně. Pokud máš doma jenom klasickou odporovou páječku, tak můžeš plynovou páječku používat i na SMD. Plynová páječka je multifunkční nástroj :wink:.

no bol na to taky secialny hrot este aj taky zahnuty plech ale ten som nepouzival…nieco take ccelkom v lavo na obrazku… euronaradie.sk/popup_image.p … jvh1vikaa3

no ten plamen nebol az taky, bolo tam take sitko a celkovo z toho isiel horucy vzduch …hlavne ked netopis na plno…

hobbypredajna.sk/plynova-pajka-fgsg-3141.htm

štandardný hrot, diagonálny hrot (3 mm), dlátový hrot (3,5 mm), horúci nôž, horkovzdušná tryska, odrážač, nastaviteľná dĺžka a teplota plameňa, plniteľná plynom do zapaľovačov, výmenné pracovné hroty, spájkovanie elektrických spojov

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
GL1300.jpg

Používám horkovzdušnou (opalovací) pistoli, pokud se často nepoužívá, tak i ta nejlevnější z hypermarketu za cca 300Kč vydrží roky. Některé mají i vhodné nástavce.

Ahoj,
díky za odpověď jjilek. O horkovzdušné pistoli jsem psal hned v prvním příspěvku:

Ty vážně používáš velkou horkovzdušnou pistoli?

Já s jednou horkovzdušnou pistolí pravidelně zapaluju dřevěný uhlí v grilu a běžně s ní dělám i smršťovačky. Stála 250 Kč a nedám na ni dopustit. Asi neexistuje konektor nebo drátek, kterej by nešel horkovzduškou a šel něčím jiným.

ahoj Lubos
ide to obycajnym fenom na vlasy, max. teplota