Zkušenosti s Vývojový kit EvB 4.3-ATmega32, pro začátečníka?

Zdravim
Chtel jsem se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s “Vývojový kit EvB 4.3 - ATmega32” gme.cz/cz/-p752-446.html….
Chtel bych programovat Atmegu16. Jsem zacatecnik - myslite, ze by tato deska byla pro me vhodna do zacatku. Mam zakladni znalosti elektrotechniky. Drive jsem programoval na skole 8051. Diky za jakoukoliv odpoved

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Vývojový kit EvB 4.3 - ATmega32"

mas programator ?

Myslel jsem ze tohle je zaroven programator?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Bohužel. Na desce je ISP konektor pro připojení programátoru, ale samotný programátor nikoli. Jediná možnost by byla mít v mcu nahraný bootloader.

Programátor je součástí kitu. Pro nahrání programu do uP používám program avrdude - viz příloha.
EvB-ISP.pdf (511 KB)

Super diky moc…

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Nemas prosim na sebe nejaky kontakt?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Peca: Pokud máš nějakou další otázku ohledně kitu EvB, ptej se prosím Standy33 veřejně (založ nové téma). Ze soukromé diskuze nemohou mít užitek ostatní.

Pak máte programátor i na všechno, čemu stačí 4 vodiče a 5V. Stačí si už jen napsat vlastní programovací sw. :slight_smile: Ovšem jinak pěkné využití ftdi. Jak dlouho trvá tu megu naplnit? BitBang mód zrovna neoplýval rychlostí.

Takze se to v podstate jako programator puozit neda…jeste by me zajimalo jakou rychlosti to tedy jede pres ten kit

Použít to jako programátor lze. Jen je otázka, zda je ten avr-dude speciálně modifikován pro tuhle desku (a jaká bude podpora mcu), nebo jesli je to klasika nějak dobře obložená a pojede i s případnými novějšími verzemi. Dokud máš v nabídce procesor, který chceš programovat (i mimo desku), tak bys měl být vpohodě.

Ta rychlost mě však také dost zajímá. Viděl jsem to totiž dříve použité v jiném domado programátoru, kde sloužil FTDI jen jako převodník usb-uart. Ovšem pro oživení toho programátoru bylo třeba do něho nalejt bootloader (pár stovek bytů) a trvalo to minuty (20 nebyl problém). Po tomto už se to tvářilo jako standardní programátor, který znalo AVR studio a hlavní SW (firmware programátoru, dodáván s avr studiem) si tam už pak nalilo bleskově. Programátor už pak běhal jak víno.

Toci se me z toho trochu hlava…musim jeste sehnat hodne informaci…uvidime jestli se dozvime jeste neco o te rychlosti. Kdyby to bylo OK tak bych do toho asi investoval protoze mi to prijde jako dobrej start - je tam v podstate vse co si na zacatek clovek muze prat, dle meho.