forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Rada s připojením vnější paměti k AT89S52 do schématu
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika s mikrokontroléry, procesory

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10 leden 2011, 18:26    Předmět: Rada s připojením vnější paměti k AT89S52 do schématu Citovat

Měl bych takový dotaz, stavím si vývojový kit s AT89s52, ale mám schéma bez vnější paměti a bohužel nevím kam jí mám připojit a hlavně jakou si mám vybrat, aby byla nejlepší, tudíž 64K, za slušnou cenu. Smile

Mockrát děkuji za radu.

Lukáš Novák

Arrow administrator: přesunuto z "8051 / 8052"

jjjj.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  jjjj.png
 Velikost:  20.11 kB
 Staženo:  928 krát

jaromir
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 11 leden 2011, 10:07    Předmět: Citovat

Externu pamat pripojis asi takto nejak:
http://www.bezstarosti.cz/elec/jednochip/jednochip.htm pozri sa zhruba do stredu, tam mas pripojenu aj RAM aj ROM.
A kup si aku chces Smile Ja mam doma napriklad kopu starych ramiek z motherboardov rady 386, 486, tam boli pouzivane 32 a 64kB staticke RAMky ako cache procesora, typicky nejake 62256, maju ich aj trebars v GM.
http://www.gme.sk/sk/62256llp07-p410-019.html
Tieto pamate maju len 32kB, mozes pouzit aj dve, ale musis ich naadresovat bitom A15... nechce sa mi kreslit schema, skus si zatial pripojit len jednu RAMku a ked ti pojde, pouvazovat o tej druhej Wink Mozno na to prides aj sam.

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 11 leden 2011, 11:48    Předmět: Citovat

Díki moc Smile
To mě nenapadlo, mám doma nějakou desku s 8080 tak bych tam něco mohl najít Smile

jaromir
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 12 leden 2011, 9:09    Předmět: Citovat

No ak mas dosku s 8080, tak tam take RAMky asi nenajdes - velmi pravdepodobne budu mat pomerne malu kapacitu, bezne sa pouzivali typy povedzme 2114, to je 1024x4 bity, teda 0,5kByte, a museli sa pouzivat v paroch. Ten typ 62256 by bol pre teba lepsi.
Inak pokial mas fakt dosku s 8080 a mas ju na rozobranie, tak by to bola pomerne skoda - taku dosku od teba rad prijmem/odkupim/vymenim za RAMky alebo tak. Napis mi sukromnu spravu a iste sa dohodneme k obojstrannej spokojnosti Wink

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12 leden 2011, 12:28    Předmět: Citovat

Tak jsem přijel domů a koukl jsem se a neni to 8080 ale 80188. A napůl rozebraná. Smile Ale aj deska na 486 sem našel, ale žádný 62256 jsem tam nenašel. Neměli nějaký jiný označení?

jaromir
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 12 leden 2011, 23:04    Předmět: Citovat

No, este ze to nie je doska s 8080 rozobrana, to by som ti neodpustil Wink

SRAM 62256 byva na 486-tkovych motherboardoch vacsinou v skupinach po 8 kusov. Vacsinou mavaju puzdro SDIP28*, pouzivaju sa rozne typy, ktore su vsak ekvivalentne - 61256, 62256, 24257 a rozne ine. Ak najdes nieco v takomto puzdre, tak to je na 95% prave takato pamat 32768x8 bajtov. Skus si vygooglit konkretny typ alebo to odpis/odfot a daj sem.

Prinajhorsom si to kup v tom GMku, stoji to par striebornych.

* takto to vyzera: http://www.futureelectronics.com/EN/TECHNOLOGIES/PUBLISHINGIMAGES/PIC16F737-ESP/PIC16F737-ESP-FNT-LRG.JPG

Arrow administrator: přiloženy externí soubory

PIC16F737-ESP-FNT-LRG.JPG
 Komentář:
 Velikost:  4.69 kB
 Zobrazeno:  18180 krát

PIC16F737-ESP-FNT-LRG.JPG

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 12:32    Předmět: Citovat

To já nerozebíral Very Happy To ještě brácha...

No nenašel jsem tam nic... Smile Tj jedno to si seženu...
Ještě bych měl dotaz když připojím teda tu paměť na Druhej a Nultej port, ještě to chcu používat jako Vývojový kit, tudíž odporovou síť s vývodem portu...

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 12:41    Předmět: Citovat

To já nerozebíral Very Happy To ještě brácha...

No nenašel jsem tam nic... Smile Tj jedno to si seženu...
Ještě bych měl dotaz když připojím teda tu paměť na Druhej a Nultej port, ještě to chcu používat jako Vývojový kit, tudíž odporovou síť s vývodem portu mám zapojit kam ...

jaromir
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 14:51    Předmět: Citovat

Neviem kam to mas zapojit, lebo som nejako nepobral otazku Smile netusim co je "odporova siet s vyvodom portu"

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 15:35    Předmět: Citovat

Very Happy No tak Jak je vidět už na obrázku na prvním příspěvku.
Tak na Nultým portu je před vývodem portu pro komunikaci s externí součástkou zapojená odporová síť (Několik stejných odporů zalitých v jednom pouzdře) Smile No a jde o to jestli kam tu odporovou síť mám zapojit a vývod portu pro externí komunikaci (Např. Dioda, tlačítko, motůrek... atd..) Smile

piityy
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 16:05    Předmět: Citovat

Odporová síť se zapojuje tak, jak je na schématu, tedy společný vývod na +Vcc. Brána má totiž výstup s otevřeným kolektorem, L zařídí onen tranzistor v mcu, ale H musíš vytvořit právě tou sítí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

lukasanov_2
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 16:50    Předmět: Citovat

To jistě, zapojuje se tak, ale tam neni ještě k tomu navíc vnější paměť např. ta 62256, no a mě jde o to jak se to zapojí s tou pamětí tam Smile

piityy
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 16:58    Předmět: Citovat

To nechápu. Odkaz na připojení paměti ti poslal jaromír, prostě jen navíc přidáš paralelně tu odporovou síť.

lukasanov_
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 leden 2011, 17:10    Předmět: Citovat

Ježiš diť já jsu takovej vůůůl... Vidíš Very HappyVery Happy jooo už to vidím Very Happy Smile

Arrow administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

nostalcomp
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 21 leden 2011, 19:59    Předmět: Citovat

Já bych osobně za větší vzácnost považoval tu desku s 80188, než s 8080 Very Happy Tý je větší škoda, že je polorozebraná.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika s mikrokontroléry, procesory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další

Strana 1 z 2
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.