AVR programátor na USB převodník, jak se jmenuje tento...

ahoj udelal jsem si tenhle programator na AVR ale nejak jsem zapomnel jak se jmenuje, a tak nevim jaky mam nastavit jmeno programatoru v Makefilu. Programuju ve winavr. Neporadily byste mi pls, jestli jste se s tim nekde na internetu nepotkali? Nebo pripadne nejaky jiny seriovy programator? Potrebuju totiz seriovej abych to mohl napojit na prevodnik USB->RS232. Dik moc

:arrow_right: administrator: přesunuto z “AVR”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Nazev neznameho programatoru”
programator.png

Co napsat do makefilu nevim, ale s tímhle umí pracovat ponyprog. Každopádně záleží, jak “poctivá” je ta redukce. Obvykle totiž ty redukce umějí pouze RX/TX, některé ještě další 2 řídicí signály, ale tohle potřebuje všechny a to mnoho převodníků nemá. Nehledě na to, že ty redukce mají velkou latenci a programování může bejt hóóódně pomalý. Jako že 8kB/h není problém. A s tím se opravdu pracovat nedá.

aha no vyborne rychlost otestovanou nemam, redukci mam koupenou na ebay takze predpokladam ze kvalita asi nebude nic moc.
Kazdopadne v ponyprogu se ten programator jmenuje jak?

SI prog API (serial, nic zaškrtnute).

na 99,9% to fungovat nebude… teda s tym prevodnikom :smiley:

Nekaž mu předčasně radost třeba má redukci úplnou :slight_smile:
Kdyby měl FTDI a vykuchal z toho TTL<->RS232, tak by to možná rozjel. Správně nastavený totiž umí úplnej uart, pak by byla otázka, zda by se mu podařilo snížit latence. Nějaká jejich utilitka to snad uměla.

ja si myslim ze mu to pojde. mam to riesene rovnako, cez USB prevodnik. Je ale pravda, ze nahranie programu trva strasne dlho.

Pokud to chodí jak má, nemusíš provádět verifikaci (lze stornovat), ta trvá nejdýl.

no tak to vypada ze to ani nevykousim protoze ten prevodnik nechce nejak behat. Driv se me zobrazil jako virtualni seriovy port ale ted to pise ze zarizeni USB nebylo rozpoznano :smiley:. Takze prvni vec co me z Ebay prestala fungovat ale za 60,- jsem spis zkousel jestli bude fungovat. ten prevodnik jsem rozkuchal a vevnitr je neidentifikovatelnej IO.
Jakej byste mi tedy doporucovali programator nebo prevodnik, nejaky, o kterym jste presvedceni ze bude fungovat. Potrebuju hlavne neco do USB a taky aby to umelo jak s Win tak s Linuxem. Neco jednoduchyho. Dik moc za rady

Pokud mas WinXP, tak ten USB prevodnik nejdriv zkus v jinem PC. Oni ty XPcka obcas tohle udelaji, kdyz jim to odeberes behen nacitani toho prevodniku a pak uz to hlasi tyhle hlasky stale.

xpertvis mozes sem dat video ako to programujes a v com ? pomocou toho prevodnika…