Sháním krimpovací / lisovací kleště na interní PC konektory

Dobrý den,
jistě všichni znáte konektory, které se hojně používají jako interní konektory u počítačů resp. základních desek. Jsou to takové ty malé černé konektory, jimiž se zapojují tlačítka a LEDky na počítačové skříni a jejich mírně větší bílí bratříčkové se zámkem proti chybnému nasazení, kterými se nejčastěji zapojují ventilátory.

Všechny tyto konektory i jejich piny (kontakty) je možné koupit v GM Electronic, spol. s r.o. i v GES-ELECTRONICS, a.s.:
Černé počítačové konektory bez zámku:
GM: konektory KONPC-SPK-xxx a kontaktní piny KONPC-SPK-PI
GES: konektory BLS xxx a kontaktní piny BLS CONTACTS

Bílé počítačové konektory se zámkem:
GM: konektory PFH02-xxx a piny PFF02-01FG
GES: konektory PSK 254/xxx a piny PSK CONTACTS

Už léta používám tyto konektory ve svých aplikací. Piny připojuji k vodičům pomocí plochých špičatých kleští. Jak jsem říkal, už to dělám dlouho a mám tedy v tom cvik. Poslední dobou toho bylo ale opravdu hodně a pocítil jsem potřebu po koupi nějakých krimpovacích / lisovacích kleští. Ptal jsem se v GES a v GM po těchto kleštích, v GES nevěděli které z jejich nabídky jsou vhodné a v GM mi doporučili kleště N-EWZ225D, které jsou na tyto konektory určené. Prý nelze použít jiné, protože kontatky jsou příliš malé.

Nemá prosím někdo zkušenost, zda na tyto piny lze použít nějaké jiné levnější kleště? N-EWZ225D stojí více než 800 Kč a nechce se mi do takto jednoúčelových kleští tolik investovat. Říkám si, zda by nešlo použít nějaké na lisovací / krimpovací kleště, které jsou určené na neizolované fastony nebo dutinky (např. HT 202B v GES). Přece jenom faston je svou konstrukcí velice podobný, ale jak říkali v GM, tyto konektory jsou menší než klasický faston.

Předem děkuji za rady a těším se na plodnou diskuzi v tomto tématu.
Díky,
Pavel Beneš
cerny-pc-konektor-bez-zamku.jpg
kontakty-do-cerneho-pc-konektoru-bez-zamku.jpg
bily-pc-konektor-se-zamkem.jpg
kontakty-do-bileho-pc-konektoru-se-zamkem.jpg

Koupit krimpovací kleště na tak malé konektory s tím aby skutečně fungovali není jednoduché.
Osobně jsem koupil jedny v GME, jedny v GESu, ale oboje nesplňovali moje očekávání až nakonec třetí již plně vyhovující v modelářském obchodě.
A pak že si člověk nemá z čeho vybrat… :slight_smile:

Tak to tě muselo dohromady vyjít na slušnou částku. Má ten modelářský obchod svůj eshop? Případně nevíš prosím, jaké mají kleště značku nebo označení?

Používám HT-202B. Trochu cviku a je to super. Kleště jsem používal také a nedá se to srovnat.

Pavel Beneš: Vydrž, až to najdu, dám sem odkaz…

PepinoCz: Přesně ty jsem koupil jako první, válejí se někde v šuplíku, nepoužívám je.

Zkoušel prosím někdo z Vás čelisti N-1PK-3003D2 do kleští Pro’sKit 1PK-3003F?